Podsumowanie projektu „Umiem pływać”

Zajęcia w ramach programu „Umiem pływać”, fot. Mikołaj Kuras

Podsumowanie projektu „Umiem pływać”

Na pływalni „Delfin” we Włocławku odbyło się dziś (21 listopada) podsumowanie tegorocznej, szóstej edycji programu „Umiem pływać”, realizowanego we współpracy Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz 81 gmin z naszego regionu. W tym roku w lekcjach pływania brało udział blisko 10 tysięcy uczniów klas 1-3 szkół podstawowych.

 – „Umiem pływać” to jeden z kilku realizowanych w naszym województwie programów upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży. Do młodych kierujemy także program rozwoju koszykówki oraz Kujawsko-Pomorskie Szkółki Kolarskie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Istotą programu „Umiem pływać” jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu, którymi są uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia odbywały się na krytych pływalniach, prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób. Końcowym elementem zajęć jest sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich.

Realizatorem projektu jest Kujawsko-Pomorski Związek Pływacki. W tym roku do udziału w programie zgłosiło się 81 gmin. Tegoroczny budżet przedsięwzięcia to 2,3 miliona złotych, z czego pół miliona to środki z budżetu samorządu województwa.

Gościem specjalnym dzisiejszego spotkania była Aleksandra Urbańczyk-Olejarczyk – pływaczka, rekordzistka i mistrzyni Polski, medalistka mistrzostw świata i mistrzostw Europy.

Program „Umiem pływać” w liczbach:

  • w tegorocznej edycji brało udział blisko 10 tysięcy uczniów
  • od 2014 roku z programu skorzystało już ponad 35 tysięcy dzieci
  • zajęcia odbywały się na 47 pływalniach na terenie całego województwa

 

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Zajęcia w ramach programu „Umiem pływać”, fot. Mikołaj Kuras

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



Liczba odwiedzin:

6,152,518