Podsumowanie cyklu „Piątki ze sztuką”

logo Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy

Podsumowanie cyklu „Piątki ze sztuką”

 

Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy zaprasza na wykład dra Mateusza Solińskiego „Współczesność wobec tradycji i piękna. Kilka refleksji nad kondycją sztuki końca XIX i początku XX wieku” – podsumowanie cyklu „Piątki ze sztuką” 15 grudnia 2017 roku o godz. 15.00. Wstęp wolny.

Wykład będzie stanowił podsumowanie dwuletniego cyklu spotkań poświęconych historii kultury i sztuki. Odnosząc się do wielowiekowej tradycji sztuki europejskiej, zostanie podjęta analiza dokonań współczesnych twórców.  W obliczu wielu kontrowersyjnych działań w obszarze sztuk plastycznych, z jakimi styka się dzisiejszy odbiorca, wykład będzie również stanowił próbę odpowiedzi na podstawowe pytania definiujące twórcę i jego dzieło: jaką rolę w życiu człowieka powinna pełnić sztuka? Jaki jest sens twórczości artystycznej? Czy istnieją granice, których twórca  i jego dzieło nie powinni przekraczać?

Galeria Sztuki Nowoczesnej
ul. Mennica 8

Fot. Piotr Wiszniewski, Fragment ekspozycji z okresu międzywojennego – malarstwo, ok. 1935

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134728