Podpisanie porozumienia – “Dwujęzyczne przedszkolaki Kujaw i Pomorza”

uczestnicy projektu

Podpisanie porozumienia – “Dwujęzyczne przedszkolaki Kujaw i Pomorza”

Miasto i Gmina Piotrków Kujawski logotyp

Burmistrz Miasta i Gminy Piotrków Kujawski Sławomir Henryk Bogucki w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu podpisał porozumienie z  Marszałkiem Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotrem Całbeckim w sprawie udziału w pilotażowym projekcie „Dwujęzyczne przedszkolaki Kujaw i Pomorza”.

Projekt ten zakłada naukę języka angielskiego zgodnie z założeniami Międzynarodowego Programu Powszechnej Dwujęzyczności Bilingual Future i będzie realizowany w 31 przedszkolach m.in. w Przedszkolu Samorządowym „Kujawiaczek” w Piotrkowie Kujawskim. W ramach zadania zostaną przeszkoleni nauczyciele oraz wyposażone zostaną placówki w niezbędne do prowadzenia zajęć z dziećmi sprzęt, pomoce dydaktyczne i materiały plastyczne. Rodzice otrzymają także dostęp do platformy dwujęzyczności oraz zestawy ćwiczeń dla swoich pociech.

Wierzymy, że udział w projekcie przyczyni się nie tylko do lepszego przyswajania wiedzy, ale również otworzy nowe perspektywy rozwojowe dla naszych dzieci. Dzięki temu projektowi, Przedszkole Samorządowe „Kujawiaczek” stanie się miejscem, gdzie z radością będzie można odkrywać tajniki języka angielskiego.

 

Źródło: piotrkowkujawski.pl

18 grudnia 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7190247

Skip to content