Poczuj moc nauki w Młynie Wiedzy

Poczuj moc nauki w Młynie Wiedzy

Od 27 lutego w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie realizowana oferta zajęć na drugie półrocze roku szkolnego 2017/2018.

Propozycje toruńskiego centrum nauki są adresowane do przedszkolaków oraz uczniów szkół wszystkich poziomów nauczania. W ofercie Młyna Wiedzy znalazły się również zajęcia popołudniowe z programowania w środowisku UNITY3D.

Młyn Wiedzy dla przedszkolaków 

Najmłodszych centrum nauki zaprasza na zajęcia w pracowni kreatywnej “przeBUDOWA” i sali warsztatowej. – Od wtorku do czwartku na “przeBUDOWIE” będą odbywały się zajęcia poświęcone matematyce, architekturze Torunia i planetom Układu Słonecznego. W trakcie warsztatów dzieci będą wykorzystywały specjalny system klocków, który pozwoli im na lepsze przyswojenie wiedzy przekazywanej podczas zajęć – informuje Marcin Centkowski, rzecznik centrum nauki. W piątki – najmłodsi odbędą wyjątkową podróż do laboratorium, w którym przeprowadzą szereg eksperymentów.

Warsztaty, pracownie i edukacyjna ścieżka zwiedzania

Dla uczniów szkół podstawowych przygotowano szereg aktywności. Od warsztatów, zajęć w specjalistycznych pracowniach, zwiedzania wystaw po edukacyjną ścieżkę zwiedzania na wystawie “Kalejdoskop”. Od wtorku do czwartku będą odbywały się warsztaty poświęcone budowie komórek, układu kostnego człowieka, a także detergentom, wodzie i mydłu.

W pracowni biologicznej centrum nauki przygotowało dwa nowe tematy pracowni 60-minutowej: “Glebowe zwierzaki” i “Enzymy w jedzeniu”. Dwugodzinna pracownia adresowana do uczniów kl. 7 będzie poświęcona procesowi fotosyntezy.

W pracowni fizycznej będą odbywały się godzinne laboratoria “Badacze głębin” oraz dwugodzinne “Archiwum kryminalne”. Z kolei w pracowni multimedialnej przygotowano zajęcia “Świat algorytmów dla najmłodszych”, “Świat algorytmów dla trochę starszych” oraz “Zaprojektuj przedmiot do druku 3D”.

Dla starszych uczniów Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało czwartkowe warsztaty “Czy mydło wszystko umyje?”, a także zajęcia w trzech specjalistycznych pracowniach.

Na dostępnej od stycznia br. wystawie “Kalejdoskop” będzie realizowana edukacyjna ścieżka zwiedzania. Jest ona adresowana do uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. – Taki sposób zwiedzania wystawy pozwala maksymalnie zmotywować uczniów do pracy, o którą trudno w szkole. Ścieżki umożliwiają pracę samodzielną, w małym zespole, pełną odkryć i poszukiwań zarazem. Dzięki wprowadzonemu elementowi rywalizacji, zwiedzający są maksymalnie zmotywowani do rozwiązywania zadań – wyjaśnia Marcin Centkowski.

Projektowanie gier i programie łazika marsjańskiego

W marcu 2018 roku rozpoczną się w Centrum popołudniowe zajęcia „Wykorzystanie języka programowania C# do tworzenia gier w środowisku Unity 3D”. W ich trakcie uczestnicy zamienią się w programistów i stworzą własną grę 3D.

Warsztaty będą odbywały się we środy w godz. 17:30-19:00. Poprowadzą je specjaliści z firmy ABM Space sp. z o.o. Cały cykl zajęć obejmuje 10 spotkań i jest adresowany do osób powyżej 15. roku życia. Ze względu na komfort pracy będzie mogło w nich uczestniczyć maksymalnie 15 osób.

W trakcie warsztatów uczestnicy wcielą się w rolę programistów, których zadaniem będzie zaprojektowanie i zaprogramowanie własnej gry 3D. Zajęcia będą polegały na zapoznaniu się ze składnią języka C# oraz możliwościami środowiska Unity 3D. Efektem końcowym warsztatów będzie gra z wykorzystaniem łazika marsjańskiego na powierzchni Marsa – mówi Marcin Centkowski.

Uczestnicy warsztatów nabędą podstawową wiedzę o języku C# , środowisku Unity3D oraz umiejętność pisania i wykorzystywania prostych skryptów sterujących wirtualnymi obiektami. Dowiedzą się także, jak przygotować grę dla różnych platform sprzętowych (komputery osobiste, smartfony, konsole).

Koszt udziału w całym cyklu zajęć wynosi 300 zł. Bilety będzie można nabyć przez elektroniczny system sprzedaży online oraz w kasach Centrum.

 

Terminy zajęć:

14, 21, 28. 03.2018
11, 18, 25. 04.2018
9, 16, 23. 05.2018
6. 06.2018

Opisy wszystkich zajęć przygotowanych przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy są dostępne na stronie internetowej: http://mlynwiedzy.org.pl/rok-szkolny-2017-2018/.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039492