„Pocztówki z zimowej krainy”

„Pocztówki z zimowej krainy”

logockbrowarb Włocławek

Zima to najbardziej magiczna i odmienna od pozostałych pora roku. Dzień staje się krótszy, noc dłuższa, a świat zapada w sen, okrywając się puchową, białą kołderką. Wtedy wędrówkę po świecie rozpoczyna Mróz i maluje na szybach wspaniałe wzory. Otulamy się w ciepłe kożuchy, zakładamy rękawiczki, czapki i szaliki, a świat staje się piękną baśnią.

„Pocztówki z zimowej krainy” są pretekstem, by zagłębić się w magiczny czas świąt i zrealizować wystawę, która przypomni nam nasze najpiękniejsze zimy. Co roku w Centrum Kultury „Browar B.” powstaje wiele prac malarskich, rysunkowych, ceramicznych, graficznych i tkackich związanych z tą porą roku. Jest ona fantastyczną inspiracją do tworzenia, więc pomysł, aby zaproponować uczestnikom naszych sekcji ten temat i przygotować w Galerii Sztuki „Beczkownia” wystawę, był naturalną koleją rzeczy. Wystawa, oprócz tegorocznych prac, prezentuje również archiwalne, najstarsze pochodzą z 1963 roku.

 

 

Wystawa on-line do obejrzenia na stronie www.ckbrowarb.pl  od 4 grudnia 2020 roku do 16 stycznia 2021 roku.

 

Źródło: ckbrowarb.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016765