Po Finale WOŚP wahadło w Młynie Wiedzy zmienia nazwę

Po Finale WOŚP wahadło w Młynie Wiedzy zmienia nazwę

Młyn Wiedzy w Toruniu

Po Finale WOŚP wahadło w Młynie Wiedzy zmienia nazwę

“COM@COM – Usługi Informatyczne Rafał Kośmicki” – taką nazwę od 21 lutego przez najbliższy rok będzie nosiło wahadło Foucaulta zlokalizowane w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Wizytówka toruńskiego centrum nauki zmienia nazwę po 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Toruńska firma informatyczna wylicytowała ją za kwotę 2225 złotych.

Firmę COM@COM tworzy zespół ekspertów ukierunkowany na dostarczanie zaawansowanych rozwiązań informatycznych wspierających działalność gospodarczą klientów – wyjaśnia Rafał Kośmicki, właściciel COM@COM. – Jestem absolwentem Wydziału Fizyki i Astronomii i Informatyki Stosowanej i codziennie podczas lat studiów mijałem wahadło zawieszone na korytarzu mojego wydziału, stąd pomysł, żeby wziąć udział w tej licytacji. Jestem również tatą dwóch córeczek. Każda wizyta u lekarza i otwarcie książeczki zdrowia przypomina mi, że pierwsze badania córek były na sprzęcie finansowanym przez WOŚP.  Działania i pomoc WOŚP dla noworodków, niemowląt i małych dzieci są nieocenione – dodaje.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy po raz szósty zagrało z Wielką Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Cieszymy się, że w ten sposób, poprzez licytację nazwy najdłuższego stale działającego wahadła Foucaulta w Polsce, możemy wspierać cele statutowe Fundacji. Panu Rafałowi dziękuję, że zdecydował się na udział w aukcji i gratuluję wygranej – mówi Monika Wiśniewska, dyrektor centrum nauki.

W trakcie toruńskiego Finału WOŚP mieszkańcy Torunia wspólnie z Młynem Wiedzy ustanowili rekord w ilości jednocześnie kręcących się bączków. – Mamy nadzieję, że w przyszłym roku pobijemy go. Wystarczy, że wspólnie zakręcimy 59 bączkami. Cieszy nas, że nasz pomysł spodobał się uczestnikom Finału i tak chętnie wzięli udział w przygotowanej przez nas zabawie – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Zapraszamy 21 lutego (czwartek) na godz. 11:00 do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Przedstawicielowi COM@COM wręczymy certyfikat nazwy wahadła oraz podziękowanie z toruńskiego sztabu WOŚP za udział w licytacji.

Fot. Podczas 26. Finału WOŚP nazwę wahadła w Młynie Wiedzy wylicytowała firma PetroConsulting – Automatyka Stacji Paliw

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039535