Pływacy NEMO Lipno z kolejnymi sukcesami

Pływacy NEMO Lipno z kolejnymi sukcesami

Mimo pandemii i trudnych warunków do trenowania, zawodnicy lipnowskiego klubu pływackiego NEMO się nie poddają! Kontynuują treningi i po dłuższej przerwie znowu promują miasto na zawodach!

13 marca 2021 wystąpili w zawodach „Od młodzika do olimpijczyka” w Warszawie. W całych zmaganiach rywalizowało ze sobą ponad 500 zawodników z 63 klubów pływackich z całej Polski. W każdej konkurencji startowało ok. 100 uczestników. Zawodnicy NEMO Lipno zaprezentowali wysoki poziom swoich umiejętności: Martyna Zakrzewska zajęła 6 miejsce na 100m stylem grzbietowym oraz 8 miejsce na 100m stylem zmiennym, Nikodem Maklakiewicz – 8 miejsce na 100m stylem klasycznym, a Zuzanna Lewandowska – 9 miejsce na 50m stylem grzbietowym.

Tydzień później lipnowscy pływacy, już w większym składzie, świetnie wypadli w Grudziądzkim Pucharze Orki. W zawodach brała udział większość klubów z naszego województwa. Zawodnicy musieli wykazać się wszechstronnym przygotowaniem stylowym, gdyż każdy uczestnik musiał wystartować w czterech konkurencjach, płynąc każdym stylem.

Lipnowianie osiągnęli świetne wyniki w ogólnej klasyfikacji po czterech konkurencjach: Martyna Zakrzewska – II miejsce, Karolina Górzyńska, Zuzanna Lewandowska, Maciej Rakowski – IV miejsce, Julia Cyranowicz – V miejsce, Nikodem Maklakiewicz – VI miejsce. Wspaniale zaprezentowała się także sztafeta dziewcząt z rocznika 2010 w składzie Marta Wojciechowska, Maria Pasikowska, Karolina Górzyńska i Martyna Zakrzewska, która zdobyła złoty medal, osiągając olbrzymią przewagę nad sztafetami z innych klubów. Przykład z młodszych zawodniczek wzięły też dziewczęta z rocznika 2008 – po niezwykle emocjonującym starcie i walce do ostatnich metrów, sztafeta w składzie Zuzanna Lewalska, Natalia Chlebowska, Agata Kowalska, Julia Cyranowicz zwyciężyła konkurencję i zdobyła złoty medal.

Osiągnięte sukcesy, poprawione rekordy życiowe i niezwykłe emocje obudziły w zawodnikach na nowo głód sukcesów. Wierzymy, że mimo trudnego czasu, jeszcze nie raz będziemy mogli cieszyć się sukcesami zawodników NEMO!

 

 

Źródło: umlipno.pl

Fot. NEMO Lipno

31 marca 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7159213

Skip to content