Płomienie ze złotem

Płomienie ze złotem

Zespół Pieśni i Tańca Płomienie z Młodzieżowego Domu Kultury nr 4 w Bydgoszczy zdobył złoty medal na World Children Festival Egipt 2020. Gratulujemy!

World Chidren Festival Egipt 2020 rozpoczął się pod koniec listopada. Brały w nim udział 33 zespoły z najróżniejszych stron świata: Indii, Indonezji, Peru, Włoch, Palestyny, Serbii, Kamerunu, Egiptu, Tunezji, Singapuru, Litwy, Bułgarii, Meksyku i oczywiście Polski.

Bydgoszcz reprezentowała grupa średnia (11-18 lat) Zespołu Pieśni i Tańca Płomienie z MDK nr 4, która wystąpiła w tradycyjnych kujawskich strojach, z flagami Bydgoszczy i Polski. Zadaniem młodych tancerzy było przygotowanie układu tanecznego składającego się z dwóch części: 1 – konkretna muzyka i choreografia wyznaczona przez organizatorów i 2 – własna choreografia do muzyki wyznaczonej przez organizatorów, a także prezentacja miejsca pochodzenia. Festiwal odbywał się w formie wirtualnej, a nagranie Płomieni mógł oglądać w Internecie cały świat.

Niedawno jury ogłosiło wyniki. Pierwsze miejsce zdobył zespół z Bydgoszczy! Gratulujemy!
Wyjątkowy taniec możemy obejrzeć TUTAJ.

Autorką zwycięskiej choreografii jest Izabela Grochowska, kierownik artystyczny Zespołu.

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181619

Skip to content