Plastyczne warsztaty profilaktyczno – twórcze pt. Sztuka zamiast…

farby wodne, pędzelki do malowania, kredki

Plastyczne warsztaty profilaktyczno – twórcze pt. Sztuka zamiast…

logo Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku

Celem projektu jest edukacja oraz kształtowanie pożądanych postaw przez sztukę i twórcze działania. Adresatami zajęć są dzieci i młodzież z Włocławka. Zadanie przygotowane na zlecenie Gminy Miasto Włocławek w ramach realizacji Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii w roku 2023.

Warsztaty zakładają tworzenie sytuacji umożliwiających poznawanie własnych trudności i własnych zasobów oraz rozwijanie umiejętności i zainteresowań. Ideą zajęć jest profilaktyka uzależnień oraz rozwijanie osobowości.

Obrazy, konstrukcje, obiekty to tytuł tegorocznego projektu. Zajęcia kierujemy do grup zorganizowanych (grupy ok. 20 osób, czas trwania ok. 90 minut). Uczestnicy otrzymają podstawowe informacje o różnych formach dzieł sztuki, a przede wszystkim będą mieli okazję do własnych działań twórczych z zastosowaniem różnych technik i materiałów. Przewidujemy warsztaty dla dwunastu grup.

Warsztaty będą prowadzone od 25 września do 20 listopada.

Grupy uczestniczące otrzymają zaświadczenie o udziale w projekcie. Podsumowaniem działań będzie prezentacja prac w pracowni Galerii oraz prezentacja dokumentacji fotograficznej na stronie internetowej.

Warsztaty są bezpłatne. Galeria zapewnia wszystkie materiały i narzędzia potrzebne do zajęć. Terminy zajęć do uzgodnienia z opiekunami grup.

Ilość miejsc ograniczona. Organizator prosi o wcześniejsze ustalenie dat spotkań pod numerem tel. 54 411 21 20.

Koordynatorem przedsięwzięcia jest instruktor oświatowy Małgorzata Jabłońska.

 

Źródło: galeriasztuki.wloclawek.pl

4 października 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039137