Planeta KK23. Mobilna gra miejska z okazji 100-lecia Książnicy Kopernikańskiej

Planeta KK23. Mobilna gra miejska z okazji 100-lecia Książnicy Kopernikańskiej

Książnica Kopernikańska w Toruniu zaprasza do udziału w mobilnej grze miejskiej, którą przygotowała z okazji swojego 100-lecia. Na zwycięzców czekają kosmiczne nagrody – nagrodzone będzie aż 23 najlepszych uczestników. Gra odbędzie się w sobotę, 9 września b.r. 

Link do wydarzenia na Facebooku

Stawką w grze jest przyszłość planety KK23. W jej centrum znajduje się Książnica Kopernikańska. Dla mieszkańców KK23 to kulturalne serce ich świata. Dzięki Książnicy mogą pielęgnować tradycję i historię planety. Książnica to również miejsce, w którym mają nowoczesność na wyciągnięcie ręki.

To bardzo nie podoba się stronnictwu Niusów, które bez oglądania się za siebie, dąży do cyfryzacji wszystkich aspektów życia. Czytanie książek to według nich przeżytek, uważają, że nie warto patrzeć wstecz – wśród mieszkańców krzewią niechęć do historii. Jedynym akceptowanym przez stronnictwo sposobem komunikowania są emotki, obrazki, skróty i skrótowce oraz zdjęcia, czyli powierzchowna kultura obrazkowa.

W opozycji do Niusów pozostają Książkofile, którzy doceniają postęp technologiczny, ale nie przedkładają go nad kulturę słowa, literaturę i historię. Namawiają do czytania książek, również w formie cyfrowej.

Niespodziewanie Książnica Kopernikańska traci zasilanie. Wywiad Książkofili szybko orientuje się, że to sprawka wrogiego stronnictwa Niusów. Ty, jako agent Książkofili, zostajesz wysłany na misję. Musisz dotrzeć do 12 źródeł energii, które zasilają Książnicę i uruchomić je po kolei. Uważaj: agenci Niusów zrobią wszystko, żeby pokrzyżować Twoje plany. Nie pozwól im na to! W Tobie cała nadzieja.

Informacje organizacyjne:

Aby zagrać, należy posiadać smartfon z dostępem do Internetu oraz aplikacją ActionTrack (do pobrania w Google Play i AppStore).
Gramy 9 września 2023.
Grę można rozpocząć w godz. 12.00-13.00. Trasa gry liczy ok. 2,5 km. Start w Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8, meta na Placu Rapackiego.
Podsumowanie gry i rozdanie nagród o godz. 15.00 w Książnicy Kopernikańskiej.

Gra przeznaczona jest dla osób dorosłych. Niepełnoletni mogą w niej uczestniczyć pod opieką osoby dorosłej. Osoby powyżej 16. roku życia mogą uczestniczyć w grze samodzielnie za pisemną zgodą opiekunów prawnych. Formularz zgody można pobrać ze strony www.ksiaznica.torun.pl oraz na starcie w Książnicy Kopernikańskiej.
Gracze biorą udział w grze indywidualnie. Mogą być wspierani przez osoby towarzyszące, jednak w przypadku wygranej odbiorą tylko jedną nagrodę.
23 najlepszych graczy otrzyma kosmiczne nagrody, w tym lunetę, smartwatche, zestawy klocków Lego i wejściówki do toruńskiego planetarium.

Mobilna gra terenowa została dofinansowana ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia działalności Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej – Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu.

16 sierpnia 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165235

Skip to content