Pirackie halloween w Młynie Wiedzy

Pirackie halloween w Młynie Wiedzy

27 października Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na „Pirackie halloween”. W przestrzeni centrum nauki przygotowano m.in. grę terenową. – Uczestnicy zajrzą do Koszmarnej Kuchni, odwiedzą Pracownię Eliksirów i Posępną Tawernę, by zacumować w Ponurej Zatoce – mówi Monika Wiśniewska, dyrektor Młyna Wiedzy.

Życie pirata nigdy nie było łatwe, każdy dzień przynosił nowe wyzwania i nieustanną walkę o przetrwanie. Dobry pirat powinien umieć żeglować, walczyć, zdobywać pożywienie, bawić się, a przede wszystkim zdobywać skarby! – W ramach przygotowanych stanowisk sprawdzimy między innymi gibkość i sprawność fizyczną uczestników tego wyjątkowego wieczoru – wyjaśnia Monika Wiśniewska. W Młynie Wiedzy przygotowano pojedynki morskich rozbójników, a także pirackie gry i zabawy. – Oprócz szeregu zadań sprawnościowych, na drodze każdego śmiałka staną naukowe problemy. W trakcie podróży będzie okazja do spotkania z alchemikiem w jego Pracowni Eliksirów i eksperymentowania pod jego okiem oraz do odwiedzenia Koszmarnej Kuchni, w której odkryjecie tajemnice grup krwi – informuje Katarzyna Przegiętka, kierownik Działu Naukowo-Dydaktycznego.

Przychodząc do Młyna Wiedzy, nie można zapomnieć o pirackim przebraniu, być może tylko dzięki niemu uda się wejść na Upiorny Statek, na którym znajduje się Posępna Tawerna. To w niej będzie można zdobyć wskazówki, jak zostać „prawdziwym” piratem.

„Pirackie halloween” odbędzie się 27 października w godz. 18.00-21.00.

Na pokład statku obowiązuje bilet w cenie 20 zł. Można go nabyć w elektronicznym systemie sprzedaży.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6874168