Piknik w ramach konferencji stratosferycznej “Near Space”

Piknik w ramach konferencji stratosferycznej “Near Space”

22 września w ramach trzeciej edycji konferencji stratosferycznej „Near Space” przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się “kosmiczny” piknik popularnonaukowy. Uczestnicy wydarzenia będą mogli również obserwować start misji stratosferycznych, przygotowanych przez uczestników konferencji.

Piknik odbędzie się na parkingu przed budynkiem toruńskiego centrum nauki w godz. 10.00-12.00 i 13.00-15.00. Uczestnicy będą mieli możliwość m.in. zmierzenia ciśnienia w balonach napełnionych powietrzem i helem, sprawdzenia jaki ciężar można podnieść przy pomocy balonu napełnionego helem, wziąć udział w zabawie z  balonami lżejszymi od powietrza, zagrać w grę planszową i wcielić się w pilota rakiety, samolotu lub balonu, a także poeksperymentować z niskimi temperaturami. Nie zabraknie także wystrzeliwania rakiet wodnych. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Start misji stratosferycznych zaplanowano na godz. 12.00. To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć w jaki sposób przygotowuje się i realizuje tego typu starty. Uczestnicy pikniku zobaczą starty trzech balonów stratosferycznych. Jedna z misji będzie zawierała projekty przygotowane przez uczestników projektu #miniSAT2018, który polegał na opracowaniu koncepcji doświadczenia przez uczniów, a także osoby indywidualne.

Informacje o konferencji “Near Space” są dostępne na stronie nearspace.pl.

Konferencje została dofinansowana przez Międzynarodowy Fundusz Wyszehradzki w ramach projektu „Citizen science close to space”.

Patronat nad konferencją organizowaną przez Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Fundację Copernicus Project objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Minister Edukacji Narodowej, Prezydent Torunia Michał Zaleski, Centrum Badań Kosmicznych PAN i Polska Agencja Kosmiczna.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6895258