Piknik popularnonaukowy z okazji 118. rocznicy urodzin Mariana Rejewskiego! 

Piknik popularnonaukowy z okazji 118. rocznicy urodzin Mariana Rejewskiego! 

W tym roku przypada 118. rocznica urodzin Mariana Rejewskiego. Z tej okazji w bydgoskich Młynach Rothera odbędzie się piknik popularnonaukowy, którego Partnerem jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. M. Rejewskiego w Bydgoszczy!

Zapraszamy do urodzinowego odkrywania historii i poznawania technologicznej przyszłości. Poznamy bliżej enigmatycznego kryptologa, dowiemy się co nieco o procesie złamania kodu Enigmy, ale też zaznajomimy się z ciekawostkami z dziedziny matematyki, kryptologii, szyfrowania czy informatyki.Zastanowimy się nad tym, jak współcześnie wyglądałaby praca Mariana Rejewskiego. Czy byłby nauczycielem matematyki, programistą, inżynierem, a może zajmowałby się cyberbezpieczeństwem? Pokażemy, że nauka może być doskonałą formą na poszerzanie horyzontów, ale też zabawą.  

W sobotę, 19 sierpnia, taras Młynów zamieni się w piknikowe miasteczko pełne enigmatycznych zagadek, twórczych aktywności i wciągających historii. Koniecznie odwiedźcie stanowisko PBW i wspólnie z nami odkrywajcie inny wymiar nauki!

Program pikniku dostępny jest na stronie mlynyrothera.pl

Termin: 19 sierpnia 2023 r, godz. 12.30-16.30

7 sierpnia 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7136593