Pierwszy Kontakt w Horzycy

Jednym z festiwalowych spektakli będzie „Panna Julia” Strindberga krakowskiego Teatru Ludowego, fot. Natalia Kabanow

Pierwszy Kontakt w Horzycy

W sobotę (25 maja) w Teatrze im. Wilama Horzycy rozpoczyna się V Festiwal Debiutantów „Pierwszy Kontakt”. O miano najciekawszego debiutanta powalczy sześciu reżyserów i dziewięciu aktorów.

Festiwal rozpocznie performance z udziałem zespołu aktorskiego Teatru Horzycy „Ustawienia ze świętymi” w reżyserii Agaty Dudy-Gracz. Podczas tegorocznej edycji widzowie będą mogli obejrzeć 15 spektakli. Wśród reżyserskich debiutantów znaleźli się m.in. Dorota Androsz inscenizująca „Koniec miłości” z Katarzyną Herman i Juliuszem Chrząstowskim oraz Joanna Satanowska, w której spektaklu „Bądź taka, nie bądź taka” piosenki Kory śpiewa Karolina Gibki, wokalistka nowego Maanamu, a wśród debiutów aktorskich m.in. Marianna Zydek znana z filmu „Kamerdyner” w głośnej „Hańbie” z Krakowa i Paulina Walendziak w łódzkiej „Otchłani”.

Festiwalowi towarzyszyć będzie debata na temat pojemności, sensu i wagi pojęcia debiutu, w której udział wezmą występujący artyści. Zmagania debiutantów zakończy koncert zespołu Perfect Son, który odbędzie się w piątek 31 maja. Więcej informacji na stronie festiwalu.

Teatr im. Wilama Horzycy jest instytucją kultury samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie gł.: Jednym z festiwalowych spektakli będzie „Panna Julia” Strindberga krakowskiego Teatru Ludowego, fot. Natalia Kabanow

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185678

Skip to content