Pięćset złotych dla najzdolniejszych

Pięćset złotych dla najzdolniejszych

Sejmik podjął 25 czerwca decyzję w sprawie przyjęcia nowego regulaminu przyznawania stypendiów dla uczniów w ramach projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”. Urząd Marszałkowski realizuje obecnie trzy programy stypendialne – dla uzdolnionych w zakresie przedmiotów ścisłych, dla uczniów szkół zawodowych oraz dla humanistów. W przyszłym roku szkolnym wsparciem planujemy objąć 2722 uczniów.

– Najwyższą kwotą pomocy, którą będziemy przyznawać w ramach trzech naszych projektów stypendialnych to 500 złotych miesięcznie. To stawka zarezerwowana dla najlepszych. Warto już teraz przygotować się do aplikowania o to wsparcie – na wnioski czekamy do końca września – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Zmiany w regulaminie przyznawania stypendiów w projekcie „Prymus Pomorza i Kujaw” dotyczą między innymi kwoty pomocy finansowej – od nowego roku szkolnego stypendysta projektu będzie mógł otrzymać od 200 do 500 złotych miesięcznie (w wyniku tej zmiany stypendyści wszystkich trzech marszałkowskich projektów stypendialnych będą otrzymywać stypendia w tych samych kwotach).

W mijającym roku szkolnym pomoc stypendialną w ramach projektu „Prymus Pomorza i Kujaw”  otrzymało 1,5 tysiąca uczniów, a w sumie z tego rodzaju wsparcia w ciągu dwóch lat skorzystało 3,2 tysiąca młodych-zdolnych. To pomoc dla młodzieży, która dobrze radzi sobie w nauce z przedmiotów przyrodniczych, informatycznych, matematyki, języków obcych oraz przedsiębiorczości. Wsparcie kierujemy do uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych, wygaszanych klas gimnazjalnych oraz liceów, techników i szkół branżowych. Szczegóły dotyczące naboru.

Do kolejnych 622 osób – uczniów techników i szkół zawodowych – trafiło wsparcie stypendialne w wysokości od 200 do 500 złotych w ramach marszałkowskiego programu „Prymusi Zawodu Kujaw i Pomorza”. Szczegóły dotyczące naboru.

Rusza też program stypendialny „Humaniści na start!” przygotowany przez samorząd województwa z myślą o uczniach szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk humanistycznych – w przyszłym roku dofinansowaniem planujemy objąć 600 uczniów. Kwota wsparcia to od 200 do 500 złotych miesięcznie. Szczegóły dotyczące naboru.

Nabory wniosków o przyznanie stypendiów w ramach wszystkich trzech marszałkowskich projektach stypendialnych potrwają do końca września. Realizujemy je z udziałem wsparcia z naszego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Informacje o tegorocznych stypendystach:

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Andrzej Goiński, Uroczyste wręczenie stypendiów w ramach projektu „Prymus Zawodu Kujaw i Pomorza”

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134569