Piątek on-line: Wróżąc z fusów. Reportaże z Turcji. Spotkanie z Marceliną Szumer-Brysz

Wróżąc z fusów. Reportaże z Turcji. Spotkanie z Marceliną Szumer-Brysz

Piątek on-line: Wróżąc z fusów. Reportaże z Turcji. Spotkanie z Marceliną Szumer-Brysz

W piątek, 9 października, zapraszamy na spotkanie on-line z Marceliną Szumer-Brysz, autorką książki reporterskiej “Wróżąc z fusów. Reportaże z Turcji”. Do obejrzenia na facebookowym profilu Książnicy Kopernikańskiej Początek o godz. 18.00.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/3362835637157021/

Od zawsze w rozdarciu – między Europą i Azją, islamem i świeckością, tradycją i nowoczesnością – również dziś Turcja stoi na rozdrożu. Schedę po ojcu narodu, Mustafie Kemalu Atatürku, do niedawna niepodzielnie królującym w tureckich sercach, przejmuje Recep Tayyip Erdoğan, przez wielu porównywany do złego ojczyma, który rozprawiając się bezwzględnie z politycznymi oponentami, szybko trwoni cywilizacyjne zdobycze swoich poprzedników. Albo – jak uważają inni – przywraca wspaniałą osmańską tradycję i istotę tureckiego ducha, który bez religii i rodziny byłby pusty.

Marcelina Szumer-Brysz (ur. 1981) – dziennikarka i reporterka. Współpracuje z “Tygodnikiem Powszechnym” i działem zagranicznym “Gazety Wyborczej”, a wcześniej z “Przekrojem”. Studiowała na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przez trzy lata mieszkała w Turcji, dziś dzieli życie między Izmir a Warszawę. Za książkę “Wróżąc z fusów…” zdobyła nominację do Kryształowej Karty Polskiego Reportażu oraz Nagrodę Specjalną Fundacji Identitas.

Spotkanie odbędzie się w ramach Nocy Bibliotek. Dofinansowano ze środków Instytutu Książki oraz Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161525

Skip to content