#perfectisolation, czyli co student może robić po zajęciach online

#perfectisolation, czyli co student może robić po zajęciach online

 

Szybko rozwijający się kryzys koronawirusowy zdominował światowe nagłówki mediów i zmienił życie, jakie znamy. Koronawirus zmienił również sposób, w jaki pracujemy, bawimy się i uczymy, wiele osób zostało poproszonych o pracę z domu. Szkoły na całym świecie zostały zamknięte. Ludzie szybko dostosowują się do nauki i zdalnych kontaktów towarzyskich, spędzają więcej czasu z rodziną. Obecność COVID-19 bezpośrednio i trwale zmieni edukację w przyszłości. Musimy być w stanie przystosować się do pracy i nauki online. Tylko czas pokaże, czy zajęcia online będą dobrym zamiennikiem normalnych zajęć, a jeśli tak, to wzrośnie liczba internetowych programów edukacyjnych i uniwersytetów internetowych.

A jak sobie radzą studenci? Życie studenckie to nie tylko udział w zajęciach. To także realizowanie własnych pasji, spotkania z ciekawymi ludźmi, aktywność w kołach naukowych, czas spędzony w bibliotekach – na czytaniu lub wyszukiwaniu interesujących lektur, nowych źródeł informacji.

Wiele uczelni wyszło do studentów z ciekawymi inicjatywami wykraczającymi poza zajęcia online. To otwarte wykłady naukowe i popularnonaukowe online, warsztaty i kursy, w tym również prowadzone w języku angielskim, czaty z kadrą akademicką, otwarte dostępy do czasopism. Studenci są również zapraszani do różnego typu konkursów, w których mogą dzielić się pomysłami na spędzanie czasu w izolacji lub spisanie swoich wspomnień z tego okresu.

NAWA zaprasza wszystkie uczelnie oraz studentów do dołączenia do akcji #perfectisolation. Właśnie tu będą zamieszczane wszystkie inicjatywy.

Nawa zachęca uczelnie do podzielenia się realizowanymi pomysłami. Informacje z linkami/zdjęciami, należy przesyłać na adres: media@nawa.gov.pl. Zostaną dodane do bazy, która znajduje się na stronie www.

#perfectisolation – baza propozycji ciekawych i rozwijających „zajęć pozalekcyjnych” dla studentów:

 

Więcej informacji na stronie:
https://nawa.gov.pl/nawa/aktualnosci/perfectisolation-student-w-domu-nie-musi-sie-nudzic-student-w-domu-moze-sie-rozwijac-podpowiadamy-gdzie-szukac-ciekawych-inicjatyw#narodowa-agencja-wymiany-akademickiej-ready-study-go-poland

Fot. Pixabay

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016704