Pedagogika zabawy w pracy z dziećmi i młodzieżą – warsztaty

Pedagogika zabawy w pracy z dziećmi i młodzieżą – warsztaty

Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu  zaprasza w dniach 16-18 października 2020 r. na warsztaty “Pedagogika zabawy w pracy z dziećmi i młodzieżą”. Warsztaty obejmują 20 godz. dydaktycznych. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza na stronie internetowej Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu.

Adresaci:
Nauczyciele wszystkich typów szkół, przedszkoli, placówek opiekuńczo-wychowawczych, instruktorzy domów kultury, wolontariusze, bibliotekarze, pracownicy działów edukacji muzeów i galerii sztuki, pracownicy socjalni, katecheci, organizatorzy wypoczynku zimowego i letniego poszukujący inspiracji do działań twórczych i preferujący aktywne metody pracy z grupą.

Cel:
Poznanie możliwości wykorzystania pedagogiki zabawy w nauczaniu, zajęciach pozalekcyjnych i podczas realizowania imprez okolicznościowych z udziałem małych i dużych grup.

Program:
Prezentacja szeregu metod przydatnych w animacji grupowej – zabaw ułatwiających wejście w grupę i wzajemne poznanie, tańców integracyjnych, technik dyskusji, zabaw muzycznych i ruchowych, gier dydaktycznych, scenariuszy przeznaczonych do animacji dużych grup oraz technik uzyskiwania informacji zwrotnej.
Omówione będą również teoretyczne podstawy i zasady wykorzystania metod pedagogiki zabawy w praktyce pedagogicznej.
Zajęcia mają formę praktycznych warsztatów, zaś pedagogikę zabawy poznaje się poprzez czynne uczestnictwo w działaniach z wykorzystaniem tych metod. Uwaga: na zajęcia należy zabrać wygodny strój i miękkie obuwie.

Prowadzący:
Alicja Usowicz – animatorka kultury, animatorka społeczna, pedagog kulturalno-oświatowy, pedagog zabawy, trenerka. Kieruje Działem Edukacji Artystycznej WOAK w Toruniu; założycielka i animatorka Centrum Aktywizacji Seniorów WOAK. Propagatorka aktywizujących metod pracy z grupą: pedagogiki zabawy, dramy, pedagogiki cyrku dziecięcego; specjalizuje się w aktywizowaniu grup i osób w różnym wieku. Utworzyła i prowadzi młodzieżowy Cyrk Cool-Kids. Laureatka nagrody Ministra Kultury za szczególne osiągnięcia w dziedzinie animacji kultury.

Harmonogram:
piątek, 16 października 2020 r. w godz.16.00-19.00
sobota, 17 października 2020 r. w godz. 9.00-17.00 (z przerwą)
niedziela, 18 października 2020 r. w godz. 9.00-14.00

KIEDY: 16-18 października 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT: do 9 października 2020 r.
MIEJSCE: WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8
CENA: 100 zł

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA: Alicja Usowicz, e-mail: alicja.usowicz@woak.torun.pl, tel. 56 652 27 55,  kom. 601 332 611.

Więcej informacji TUTAJ

Źródło: WOAK
Fot. Pixabay

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164617

Skip to content