Pedagogika zabawy w pracy z dziećmi i młodzieżą (16-18 października)

Pedagogika zabawy w pracy z dziećmi i młodzieżą (16-18 października)

WOAK w Toruniu zachęca wszystkich zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat pedagogiki zabawy do udziału w warsztatach, które odbędą się 16-18 października.

Adresaci:
Nauczyciele wszystkich typów szkół, przedszkoli, placówek opiekuńczo-wychowawczych, instruktorzy domów kultury, wolontariusze, bibliotekarze, pracownicy działów edukacji muzeów i galerii sztuki, pracownicy socjalni, katecheci, organizatorzy wypoczynku zimowego i letniego poszukujący inspiracji do działań twórczych i preferujący aktywne metody pracy z grupą.

Cel:
Poznanie możliwości wykorzystania pedagogiki zabawy w nauczaniu, zajęciach pozalekcyjnych i podczas realizowania imprez okolicznościowych z udziałem małych i dużych grup.

Program:
Prezentacja szeregu metod przydatnych w animacji grupowej – zabaw ułatwiających wejście w grupę i wzajemne poznanie, tańców integracyjnych, technik dyskusji, zabaw muzycznych i ruchowych, gier dydaktycznych, scenariuszy przeznaczonych do animacji dużych grup oraz technik uzyskiwania informacji zwrotnej.

Omówione będą również teoretyczne podstawy i zasady wykorzystania metod pedagogiki zabawy w praktyce pedagogicznej.

Zajęcia mają formę praktycznych warsztatów, zaś pedagogikę zabawy poznaje się poprzez czynne uczestnictwo w działaniach z wykorzystaniem tych metod.

Uwaga: na zajęcia proszę zabrać wygodny strój i miękkie obuwie.

Prowadzący:
Alicja Usowicz – animatorka kultury, animatorka społeczna, pedagog kulturalno-oświatowy, pedagog zabawy, trenerka. Kieruje Działem Edukacji Artystycznej WOAK w Toruniu; założycielka i animatorka Centrum Aktywizacji Seniorów WOAK. Propagatorka aktywizujących metod pracy z grupą: pedagogiki zabawy, dramy, pedagogiki cyrku dziecięcego; specjalizuje się w aktywizowaniu grup i osób w różnym wieku. Utworzyła i prowadzi młodzieżowy Cyrk Cool-Kids. Laureatka nagrody Ministra Kultury za szczególne osiągnięcia w dziedzinie animacji kultury.

Harmonogram:

piątek, 16 października 2020 r. w godz.16.00-19.00
sobota, 17 października 2020 r. w godz. 9.00-17.00 (z przerwą)
niedziela, 18 października 2020 r. w godz. 9.00-14.00

Warsztaty obejmują 20 godz. dydaktycznych.

KIEDY 16-18 października 2020 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 9 października 2020 r.
MIEJSCE WOAK Toruń, ul. Szpitalna 8
CENA 100 zł

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA

Agnieszka Zakrzewska
e-mail: agnieszka.zakrzewska@woak.torun.pl
tel. 56 652 27 55,  kom. 601 332 611

Rejestracja na stronie Organizatora TUTAJ

Fot. Pixabay

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7049592