Pedagogika cyrku dziecięcego – warsztaty dla nauczycieli i animatorów

Pedagogika cyrku - warsztaty

Pedagogika cyrku dziecięcego – warsztaty dla nauczycieli i animatorów

Na warsztatach między innymi: wprowadzenie w pedagogikę cyrku, zabawy integracyjne i cyrkowe z rekwizytami, metodyka pracy z grupą, plastyka ruchu, klaunada i elementy pantomimy, żonglowanie piłkami, chustkami, maczugami, kółkami, akrobatyka z elementami tańca, zabawy ruchowe, iluzja, ekwilibrystyka, szczudła, chusta wertykalna i hamak, hula-hop, diabolo, reżyseria widowiska cyrkowego.

ADRESACI:
Instruktorzy, animatorzy, nauczyciele, wolontariusze, osoby poszukujące ciekawych i atrakcyjnych form pracy z dziećmi i młodzieżą.

CEL:
dobycie wiedzy i praktycznych umiejętności z dziedziny sztuki cyrku dziecięcego, poznanie metodyki pracy cyrkowej oraz możliwości wykorzystania jej w pracy pedagogicznej.
Zabawy cyrkowe rozwijają sprawność ogólną, koordynację ruchową, wyobraźnię, wdrażają do systematyczności. Żonglowanie uaktywnia i synchronizuje obie półkule mózgowe, przez co wpływa na poprawę wyników w nauce.

PROGRAM:
Wprowadzenie w pedagogikę cyrku, zabawy integracyjne i cyrkowe z rekwizytami, metodyka pracy z grupą, plastyka ruchu, klaunada i elementy pantomimy, żonglowanie piłkami, chustkami, maczugami, kółkami, akrobatyka z elementami tańca, zabawy ruchowe, iluzja, ekwilibrystyka, szczudła, chusta wertykalna i hamak, hula-hop, diabolo, reżyseria widowiska cyrkowego.

Uwaga: Na zajęcia prosimy zabierać strój sportowy i miękkie obuwie!!!

PROWADZĄCY:
Mieczysław Giedrojć – instruktor teatralny, mim i klaun. Praktykę sceniczną zaczął w Teatrze Blik w Koszalinie w 1977 roku. Występował w nim przez kolejne 6 lat. Jako mim i klaun często występuje na międzynarodowych festiwalach teatrów ulicznych: w Gdańsku, Krakowie, Toruniu i Włocławku. Studiował w Akademii Teatralnej w Warszawie na Wydziale Wiedzy o Teatrze. W 1995 roku założył Teatr Małych Form, który prowadzi do dzisiaj. Od wielu lat prowadzi zajęcia z pantomimy i klaunady, m.in. na warsztatach dla instruktorów i nauczycieli, w projekcie Granice przekraczać – bariery łamać Fundacji Stiftung Grosses Waisenhaus zu Potsdam oraz Fundacji Krzyżowa.

Kamil Jędrzejak – wychowanek Cyrku Cool Kids z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu; zdolny żongler, iluzjonista i klaun. Absolwent Kursu pedagogiki cyrku dziecięcego. Prowadził zajęcia dla młodzieży w kraju i w projektach międzynarodowych, m.in. podczas III Europejskiego Festiwalu Teatrów Ulicznych i Cyrków w Dreźnie. Aktor Teatru Wiczy, performer, uczestnik wielu międzynarodowych projektów teatralnych, m.in. Merging Teatru Wiczy we współpracy z Black Nordic Theatre z Oslo.

Agnieszka Kwiatkowska – etnolog, pedagog cyrku, absolwentka Eccole d’Cirque de Bruxelles, instruktorka żonglerki i akrobatyki powietrznej. Prowadzi warsztaty zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. Długoletnia organizatorka Międzynarodowego Festiwalu Kuglarskiego Altergrawitacja w Toruniu.

Agnieszka Rak – absolwentka fizjoterapii, tancerka uprawiająca m.in. taniec brzucha, instruktorka hoopingu; tańczyła na festiwalach w: Polsce, Niemczech i Austrii; prowadzi warsztaty z hula-hop w Berlinie.

Ewa Ruszkowska – instruktor akrobatyki w Cyrku Cool-Kids, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku, nauczycielka wychowania fizycznego, instruktor gimnastyki sportowej. Uczestniczka i absolwentka wielu szkoleń z zakresu tańca towarzyskiego, tańców afrykańskich i hip-hop. Stale doskonali umiejętności i podnosi wiedzę z zakresu pedagogiki cyrku na specjalistycznych warsztatach, między innymi w Holandii i Francji.

Mirosław Urban – psycholog, doradca zawodowy, specjalizuje się we wdrażaniu nowoczesnych metod podnoszenia kompetencji zawodowych pracowników; profesjonalnie zajmuje się żonglowaniem i prowadzi warsztaty dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

Alicja Usowicz – animatorka kultury, animatorka społeczna, pedagog kulturalno-oświatowy, pedagog zabawy, trenerka. Kieruje Działem Edukacji Artystycznej Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu; założycielka i animatorka Centrum Aktywizacji Seniorów WOAK. Propagatorka aktywizujących metod pracy z grupą: pedagogiki zabawy, dramy, pedagogiki cyrku dziecięcego; specjalizuje się w aktywizowaniu grup i osób w różnym wieku. Utworzyła i prowadzi młodzieżowy Cyrk Cool-Kids. Laureatka nagrody Ministra Kultury za szczególne osiągnięcia w dziedzinie animacji kultury.

Krystian Wieczyński – aktor, mim, animator kultury. Od początku swojej działalności artystycznej związany jest z Teatrem Wiczy, wiceprezes Stowarzyszenia Teatr Wiczy. Bierze udział w działaniach artystycznych i pedagogiczno-artystycznych Teatru, współpracuje z twórcami artystycznego projektu edukacyjnego Instytut B61. Był również aktorem znanego na świecie, poznańskiego teatru Pawła Szkotaka Biuro Podróży. Reżyser filmowy, współautor filmów Hakerzy Wolności i Panoptikon, wspólnie z Marcinem Gładychem. Laureat Nagrody Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego II stopnia (za działalność kulturalną), Nagrody Prezydenta Miasta Torunia (za działalność na polu teatru), Flisaka Festiwalu Tofifest 2007 za działalność na polu propagowania filmu amatorskiego w regionie, Krawatu Kulturalnego Torunia 2011r. w dziedzinie film i teatr. Stypendysta Prezydenta Miasta Torunia w dziedzinie cyrku młodzieżowego.

HARMONOGRAM:

Kurs odbywa się w cyklu siedmiu dwudniowych (sobota-niedziela) spotkań realizowanych według harmonogramu:

soboty w godzinach 9.30-16.30
niedziele w godzinach 9.30-16.30

Terminy spotkań: 16-17 lutego, 16-17 marca, 13-14 kwietnia, 11-12 maja, 15-16 czerwca, 14-15 września, 12-13 października 2019 r.

Kurs obejmuje 112 godzin dydaktycznych i kończy się wydaniem zaświadczenia.

KIEDY luty-październik 2019 r.
TERMIN ZGŁOSZEŃ I WPŁAT do 8 lutego 2019 r.
MIEJSCE WOAK Toruń ul. Szpitalna 8 oraz Gimnazjum Nr 2 w Toruniu ul. Pająkowskiego 44/52
CENA 600 zł (za cały cykl)

INFORMACJE I ZGŁOSZENIA
Alicja Usowicz
e-mail: alicja.usowicz@woak.torun.pl
tel. 56 6522755
kom. 601 332 611

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7646102

Skip to content