Październikowa Bydgoska Środa Literacka z Aleksandrą Brzozowską

Październikowa Bydgoska Środa Literacka z Aleksandrą Brzozowską

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy

Tym razem wyjątkowym gościem będzie Aleksandra Brzozowska – poetka, prozaiczka i tancerka. Aleksandra urodziła się w Częstochowie, ale od kilkunastu lat mieszka w Bydgoszczy. Swoją literacką przygodę rozpoczęła od wierszowanych bajek dla dzieci, które wydano w formie e-booków nakładem warszawskiego Wydawnictwa Landie.

W 2012 roku ukazał się jej pierwszy tomik poezji zatytułowany “Kropelka perfum Chanel”, a w 2016 roku kolejny – “Chwila w roli głównej”. Obie te książki zostały wydane dzięki stypendium artystycznemu Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Aleksandra Brzozowska to również laureatka VII Konkursu Literackiego w Piekarach Śląskich za opowiadanie satyryczne “Voila, madam”. Ale to nie koniec jej osiągnięć! Aleksandra parokrotnie zdobyła Koronę Arki w bydgoskim Turnieju Jednego Wiersza. Aleksandra nie tylko pisze – tworzy również bajki i piosenki dla dzieci, teksty satyryczne oraz teksty piosenek dla kabaretu Galimatias. Ponadto, jest utalentowaną tancerką tanga argentyńskiego i często łączy prezentację swoich utworów z pokazem tańca.

Wstęp wolny.

Data: 4 października
Godzina: 18:00
Miejsce: Biblioteka Główna, Stary Rynek 24

_

2 października 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165140

Skip to content