Październik w Domu Kultury “Modraczek”

Październik w Domu Kultury “Modraczek”

Dom Kultury “Modraczek” zaprasza dzieci, młodzież w wieku szkolnym oraz dorosłych do uczestnictwa październikowych wydarzeniach kulturalnych:

5.10.2017, czwartek, godz.18.00 wstęp wolny

„Indianie Ameryki Północnej. Historia i dzień dzisiejszy”. Francuzi na kontynencie. Odkrycie Luizjany.

Od pewnego czasu na spotkaniu omawiana jest kolonizacja Ameryki Północnej przez Francję. To jeden z najciekawszych momentów historii Ameryki. Tym razem uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak to się stało, że Luizjana trafiła we francuskie ręce a Irokezi stali się wrogami Francuzów.

Spotkanie poprowadzi: Adam Piekarski

 

 6.10.2017, piątek, godz. 17.00 wstęp wolny

Otwarcie wystawy „110 rocznica urodzin Astrid Lindgren” w ramach programu Struktury Kultury zostanie zaprezentowany projekt „Magiczny świat literatury pomostem międzypokoleniowym i międzykulturowym”

 

12.10.2017, czwartek, godz. 18.00 wstęp wolny

Kawiarnia Literacka – gość: KRYSTYNA GUDEL

Poetka z Suchowoli, autorka wierszy dla dorosłych, zgromadzonych w tomikach: „Sądy pozostawione”, „Stopy na ścieżkach”, „Tam się urodziły tęsknoty”, „Stąd”, oraz zbiorku dla dzieci, „Którędy do domu?”. Współautorka zeszytów starobojarskich, „Ona” i „Pomiędzy zmierzchem a świtem”. Krystyna Gudel jest laureatką wielu konkursów literackich. Jej wiersze publikowano w antologiach i almanachach poezji. Krystyna Gudel współtworzyła także przewodnik po gminie Suchowola. Aktualnie pisze do gazetek lokalnych „Sami o Sobie” i „Biebrzańskim szlakiem” (szczególnie o Polakach wywiezionych na roboty do Niemiec lub na Syberię).

Spotkanie poprowadzi: W. Barbara Jendrzejewska

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7013599