Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku rozpoczyna zajęcia

Fot. Szymon Zdziebło/tarntoga.pl dla UMWKP

Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku rozpoczyna zajęcia

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Społeczności uczelniane w całym kraju rozpoczynają nowy rok akademicki. Dziś (5 października) uroczysta inauguracja roku akademickiego w Państwowej Uczelni Zawodowej we Włocławku. W uroczystościach udział wezmą członkowie zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i Sławomir Kopyść. Uczelnia  zaprasza na transmisję online na kanale społecznościowym.

– Przed środowiskami akademickimi wielkie wyzwania i możliwości związane z realizacją Strategii Rozwoju Województwa 2030+. Stawiamy w niej na gospodarkę opartą na wiedzy, rozwój szkolnictwa wyższego i budowanie konkurencyjności segmentu badawczo-wdrożeniowego, współpracę nauki z biznesem na rzecz innowacyjności, współpracę międzyuczelnianą, kierunki kształcenia odpowiadające potrzebom gospodarki, programy stypendialne dedykowane kierunkom kształcenia ważnym z punktu widzenia współczesnego rynku pracy. Wielkie przyspieszenie, które jest hasłem strategii, nie ma szans bez ścisłych relacji nauki i biznesu i wartości dodanej, która z tych relacji wynika – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Państwowa Uczelnia Zawodowa we Włocławku od 17 lat kształci studentów na poziomie licencjackim, inżynierskim i magisterskim. Uczelnia oferuje 26 specjalności w ramach 13 kierunków studiów. Funkcjonują w niej Instytut Humanistyczny, Instytut Nauk Społecznych i Technicznych oraz Instytut Nauk o Zdrowiu. W szkole działa informatyczny system zarządzania uczelnią i procesem dydaktycznym. Ponadto PUZ Włocławek oferuje możliwość zakwaterowania studentów we własnym akademiku.

Sejmik województwa kujawsko-pomorskiego przyznał włocławskiej szkole wyższej Odznakę Honorową za Zasługi dla Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

W publicznych i prywatnych wyższych uczelniach w Kujawsko-Pomorskiem studiuje blisko 60 tysięcy osób, w całym kraju ponad 1 200 tysięcy.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Szymon Zdziebło/tarntoga.pl dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161530

Skip to content