Pakiety edukacyjne dla rodziców i nauczycieli – Eko Kalendarz

Pakiety edukacyjne dla rodziców i nauczycieli – Eko Kalendarz

Stowarzyszenie Ośrodek Działań Ekologicznych “Źródła” to  organizacja zajmująca się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, przyrodniczą i obywatelską. Misją stowarzyszenia jest zwiększanie stopnia świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez aktywną edukację ekologiczną, realizowaną głównie poprzez warsztaty dla młodzieży, szkolenia, wyjazdy terenowe, projekty informacyjne.

Jednym z wielu realizowanych przez “Źródła” projektów jest strona internetowa Eko Kalendarz. Celem tego projektu jest uświadomienie odbiorcom, że żyjąc w mieście, można funkcjonować w środowisku o wysokiej jakości, jeśli jego mieszkańcy stosują proekologiczne postawy. Eko Kalendarz edukuje i inspiruje do drobnych działań, zmiany nawyków na proekologiczne, daje ciekawe pomysły, inspirując do myślenia – w odniesieniu do ważnych dni w roku. Kalendarz obejmuje wszystkie spopularyzowane „dni ekologiczne”, popularne święta oraz ważne dni poświęcone tematom, które nie mają swojego święta. Te niezwiązane wprawdzie z ekologią dni również można obchodzić w odpowiedni sposób, redukując tym samym swój ślad ekologiczny.

W kalendarzu znajdują się inspiracje i gotowe pakiety edukacyjne obejmujące szeroką tematykę, przeznaczone dla nauczycieli różnych poziomów nauczania, gotowe do wykorzystania przy obchodach świąt ekologicznych w szkole czy przedszkolu. Materiały zawarte w pakietach przeznaczone są do samodzielnej pracy dzieci, dla rodziców i nauczycieli z różnych poziomów nauczania. Tematy tam poruszane przedstawiane są w wyjątkowo ciekawy i szeroki sposób, obejmujący m.in. prace plastyczne, propozycje gier i zabaw oraz działań praktycznych – jak na przykład samodzielne wykonanie ekologicznych środków czyszczących.

Przykłady pakietów edukacyjnych dostępnych na stronie Eko Kalendarz

Przykłady pakietów edukacyjnych dostępnych     na stronie Eko Kalendarz

 

Źródło: www.zrodla.org, www.ekokalendarz.pl

Oprac. Agnieszka Miranowska

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163750

Skip to content