Pakiet edukacyjny #BarwyWspólne dostępny online

pakiet edukacyjny #BarwyWspólne

Pakiet edukacyjny #BarwyWspólne dostępny online

W 2018 roku obchodziliśmy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wielu z nas skłoniło to do refleksji nad bohaterstwem Polek i Polaków, którzy oddali życie, walcząc za wolność swojej ojczyzny, a także do zastanowienia się, czym dziś jest patriotyzm i co to znaczy być Polakiem, jak dziś rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o patriotyzmie. Przemyślenia te zainspirowały pracowników Narodowego Centrum Kultury do stworzenia pakietu edukacyjnego #BarwyWspólne.

Pakiet, przygotowany przez NCK, przeznaczony jest dla nauczycieli i rodziców. Zawiera materiały, które mogą stanowić punkt wyjścia do rozmowy z młodzieżą na temat patriotyzmu, poczucia przynależności narodowej i miłości ojczyzny. W skład zestawu wchodzą interaktywne narzędzia edukacyjne, przewodnik ze wskazówkami metodycznymi, scenariusze zajęć, gra słowna (Słowa Wspólne – zawiera karty pracy na urządzenia mobilne!), psychozabawę Miejsca Pospolitej, wielkoformatową mapę – Matecznik oraz plansze edukacyjne z symbolami narodowymi oraz instrukcją obrazkową pokazującą, jak w prosty sposób wykonać kokardę narodową.

Mapa Matecznik

Matecznik

Na stronie NCK zamieszczono nagranie webinarium Jak korzystać z pakietu #BarwyWspólne?, zawierający wskazówki dla nauczycieli i rodziców.

Wszystkie informacje na temat zestawu oraz materiały pod adresem:
https://www.nck.pl/projekty-kulturalne/projekty/barwy-wspolne/aktualnosci/pakiet-edukacyjny-wersja-do-pobrania

Oprac. Anna Siemińska

Zdjęcia pochodzą ze strony NCK

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7160316

Skip to content