Otwórz oczy – standardy ochrony małoletnich

Otwórz oczy – standardy ochrony małoletnich

logo KPCEN Toruń i województwa kujawsko-pomorskiego

 

Konferencja „Otwórz oczy – standardy ochrony małoletnich” zorganizowana przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy we współpracy z Kujawsko-Pomorskimi Centrami Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Toruniu i Włocławku oraz Miejskim Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbyła się 4 czerwca br. w bydgoskim Urzędzie Wojewódzkim.

Wydarzenie było objęte patronatem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Bydgoszczy, z patronatem medialnym Polskiego Radia PiK.

W części wykładowej uczestnicy wysłuchali wystąpień: Izabeli Ziętki, podsekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej, Grażyny Dziedzic, Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, Moniki Hornej-Cieślak, Rzecznika Praw Dziecka (online), dr Hanny Elżanowskej z Państwowej Komisji ds. przeciwdziałania wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich poniżej 15 lat, Izabeli Ziętary, dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Toruniu oraz Emilii Marcinkowskiej, radcy prawnego.

Druga część konferencji miała charakter warsztatowy – na zajęciach prowadzonych przez specjalistów nauczyciele pracowali nad materiałami merytorycznymi związanymi z ochroną małoletnich do wykorzystania w przedszkolach, szkołach. placówkach wychowawczych, pozaszkolnych i kształcenia specjalnego.

Wnioskiem spinającym wystąpienia i warsztaty była konieczność współpracy pomiędzy różnymi instytucjami, by skutecznie chronić dzieci i im pomagać oraz uważność na symptomy krzywdzenia, potrzeba umiejętności słuchania i bycia wspierającym, a nie oceniającym.

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181659

Skip to content