Otwarty Dzień Notariatu – porozmawiaj z ekspertem

Plakat informacyjny 14. edycji Dnia Otwartego Notariatu.

Otwarty Dzień Notariatu – porozmawiaj z ekspertem

Krajowa Rada Notarialna logoWyjątkową okazją, by porozmawiać z notariuszem poza kancelarią notarialną, jest Dzień Otwarty Notariatu – akcja edukacyjno-informacyjna organizowana od 2010 roku, ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Dzień Otwarty Notariatu to najważniejsza inicjatywa społeczna samorządu notarialnego realizowana przez Krajową Radę Notarialną oraz 11 rad izb notarialnych.

Ideą Dnia Otwartego Notariatu jest możliwość rozmowy z notariuszami oraz skonsultowanie z nimi swoich problemów i wątpliwości natury prawnej. Będzie to szansa na bezpośredni kontakt z notariuszem i możliwość zadania nurtujących nas pytań.

14. edycja Dnia Otwartego Notariatu

Nowe zasady dziedziczenia ustawowego, odrzucenie spadku przez małoletniego, darowizny wolne od podatku oraz zmiany dotyczące zachowku – na te i inne pytania związane z bezpiecznym przekazywaniem majątku odpowiedzą notariusze podczas tej edycji Dnia Otwartego Notariatu. Odbędzie się ona stacjonarnie (po raz pierwszy po przerwie spowodowanej pandemią), telefonicznie (pod wskazanymi numerami telefonów) i online (streaming live oraz na czacie) w sobotę 18 listopada 2023 r. pod hasłem „Porozmawiaj z notariuszem o zmianach w prawie spadkowym i ich skutkach”.

Notariusze będą nieodpłatnie udzielać wszystkim zainteresowanym informacji dotyczących sporządzenia testamentów, darowizn, umów dożywocia i renty oraz innych form przekazywania majątku. Nie ogranicza to jednak listy tematów udzielanych porad. Notariusze będą odpowiadać na pytania dotyczące wszystkich spraw, które można załatwić w kancelarii notarialnej.

Termin: 18 listopada (sobota), godz. 10.00 do 16.00 w budynku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy przy pl. Wolności 9.

Notariusz w szkole

Wykłady dla uczniów szkół ponadpodstawowych i policealnych – Notariusz w szkole – to najnowszy projekt edukacyjny realizowany przez Krajową Radę Notarialną we współpracy z izbami notarialnymi, skierowany do uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych (szkół branżowych, techników, liceów) oraz szkół policealnych. Celem organizatora – podobnie jak w przypadku  akcji Dzień Otwarty Notariatu oraz Bezpłatny wykład notariusza na uniwersytecie trzeciego wieku – jest podnoszenie świadomości w obszarach prawa leżących w kompetencjach rejentów, jak również uświadomienie konsekwencji nieznajomości prawa. Poprzez takie spotkania notariusze pragną także przybliżyć młodzieży specyfikę zawodu notariusza oraz przekazać informacje nt. wybranych czynności notarialnych, których po osiągnięciu pełnoletności młodzi ludzie mogą dokonywać samodzielnie.

Źródło: porozmawiajznotariuszem.pl

7 listopada 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181447

Skip to content