Otwarcie wystawy pokonkursowej we Włocławku

Otwarcie wystawy pokonkursowej we Włocławku

25 października 2018 r. w Centrum Kultury Browar B. we Włocławku otwarto wystawę pokonkursową X Konkursów Rzeźbiarskich dla Dzieci i Młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego 2009-2018, jak również odsłonięto gablotę z figurkami z lat 2009 – 2018 w ramach konkursu rzeźbiarskiego z 10 edycji konkursu im. Stanisława Zagajewskiego, który ma za zadanie upamiętnić sylwetkę i dorobek artysty.

Podczas spotkania ogłoszone zostały wyniki konkursu na włocławski pomnik upamiętniający Stanisława Zagajewskiego, który był skierowany do licealistów oraz studentów.

W konkursie wzięło udział 20 uczestników, zgłoszono 12 prac.
Wyłoniono 3 finalistów:
* I miejsce(nagroda 600 zł) otrzymały Karolina Choziak i Klaudia Bilińska z Technikum nr 6 w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku.
* II miejsce (nagroda 400 zł) dla Nadii Kornaus, Luizy Czarneckiej, Wiktorii Jędrzejewskiej z Technikum nr 6 w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku.
* III miejsce (nagroda 200 zł) otrzymała Oliwia Kowalska z Zespołu Szkół Technicznych.

2 wyróżnienia po 100 zł każde otrzymały: Aleksandra Maćkowiak i Angelika Kontowicz, Justyna Kędzierska, Patrycja Kopczyńska, Julia Biernacka.

Fot. Centrum Kultury Browar B we Włocławku

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7129156