Otwarcie kolejnych oddziałów Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy

Otwarcie kolejnych oddziałów Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy

Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, dzięki opracowaniu i wdrożeniu odpowiednich form bezpieczeństwa, może otworzyć dla zwiedzających trzy kolejne oddziały. Od wtorku, 19 maja otwarte będą Spichrze nad Brdą, Galeria Sztuki Nowoczesnej oraz Europejskie Centrum Pieniądza.

W Spichrzach nad Brdą, prócz stałej wystawy historycznej „Od Starego Rynku do placu Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy”, zwiedzać będzie można ekspozycję czasową przybliżającą życie bydgoszczan i wydarzenia, które doprowadziły do włączenia miasta nad Brdą w granice niepodległego państwa polskiego – „Ku Wolności. Bydgoszcz 1914-1920”.

W Europejskim Centrum Pieniądza czeka na Państwa „Skarb Bydgoski”; natomiast w Galerii Sztuki Nowoczesnej najbardziej reprezentacyjne dzieła z kolekcji bydgoskiego muzeum z dziedziny malarstwa, rzeźby, fotografii artystycznej i nowych mediów.

Z powodu braku możliwości zwiedzania Muzeum od 12 marca, przedłużono wystawę „Mistrzowie”, na której znaleźć można dzieła artystów, których nazwiska na trwale zapisały się w historii sztuki od XVII do początku XX wieku.

Każdy oddział, ze względu na różnorodną specyfikę, będzie dostępny pod określonymi warunkami oraz wytyczonymi na nowo ścieżkami zwiedzania. Wszytko to, aby móc zapewnić Państwu jak największe bezpieczeństwo.

W Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego obowiązują procedury sanitarne zgodne z zasadami panującymi także w innych miejscach użyteczności publicznej. Zwiedzanie jest możliwe tylko w maseczce ochronnej zakrywającej nos i usta oraz przy zachowaniu bezpiecznego dystansu społecznego (2 metry). Przy wejściu do budynku obsługa Muzeum wskaże miejsca dezynfekcji rąk, a na Państwa życzenie udostępni także jednorazowe rękawiczki. Na każdym z budynków może jednocześnie znajdować się ograniczona liczba osób. Do zwiedzania wystaw zaproszeni są goście indywidualni, od wtorku do niedzieli w godz. 11.00-16.00.

Tymczasowo zawieszona jest możliwość zwiedzania przez grupy zorganizowane.
Nowy regulamin zwiedzania znajdą Państwo na stronie internetowej Muzeum.

Niestety, wciąż nie można organizować spotkań, zajęć edukacyjnych czy wernisaży wystaw. Muzeum Okręgowe zachęca jednak, by nadal odwiedzać je w formie wirtualnej poprzez stronę internetową i portale społecznościowe.

Dyrekcja i Zespół
Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy

Fot. Tymon Markowski

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181661

Skip to content