Otwarcie ekopracowni w brzeskiej jedynce

otwarcie pracowni

Otwarcie ekopracowni w brzeskiej jedynce

Brześć Kujawski logo

5 grudnia 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Brześciu Kujawskim odbyło się uroczyste otwarcie ekopracowni, która powstała dzięki wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Całkowity koszt przedsięwzięcia – 57. 483,38 zł
Wnioskowana kwota dofinansowania 50.000,00 zł
Wkład Gminy Brześcia Kujawskiego – 7.483,38 zł

Cele edukacyjne i wychowawcze przedsięwzięcia: uwrażliwienie na otaczającą przyrodę,  rozbudzenie potrzeby kontaktu ze środowiskiem przyrodniczym, poznawanie walorów przyrodniczych regionu, uświadomienie odpowiedzialności za stan środowiska w najbliższej okolicy, poznanie zagrożeń ekologicznych wynikających z integracji człowieka w środowisko przyrodnicze, kształtowanie nawyków proekologicznych, dostrzeganie zależności między stanem środowiska a zdrowiem człowieka,  kształcenie samodzielności i kreatywności, zapoznanie z metodologią prowadzenia badań, poszukiwanie, wykorzystanie i tworzenie informacji, rozwijanie umiejętności obserwowania środowiska, poznawanie praw i mechanizmów występujących w przyrodzie, rozwijanie samodzielności i kreatywności uczniów (samodzielne prowadzenie badań i analiza wyników).

Celem projektu był również remont i odnowienie ekopracowni oraz wyposażenie w nowe meble, pomoce dydaktyczne i sprzęt komputerowy.

Zakupione pomoce dydaktyczne, wyposażenie i sprzęt multimedialny: interaktywny monitor, laptop, mikroskopy, model oka, model ucha człowieka, model miednicy, model skóry, model układu krążenia człowieka, model serca powiększony, model mózgu z naczyniami, przezroczysty model płuc, plansze dydaktyczne, model DNA, fantom dziecięcy, model układu trawienia, pomiary energii. Do pracowni zakupiono również nowe stoliki, krzesła uczniowskie, biurko wraz krzesłem nauczyciela, szafy, tablice korkowe, umywalkę z szafką, żaluzje i fototapetę. Sala z pewnością pozwoli na pracę doświadczenia i umożliwi innowacyjne rozwiązania edukacyjne w zakresie ekologii.

 

Źródło: brzesckujawski.pl

11 grudnia 2023 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6882848