Otwarcie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego

Otwarcie Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego

27 marca 2019 roku w toruńskim Ratuszu Staromiejskim uruchomiono Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego.

Zlokalizowany we wschodnim gotyckiej budowli CORT jest nowoczesnym punktem informacyjnym dla gości odwiedzających Toruń, w którym zakupić można bilety wstępu do wszystkich oddziałów Muzeum Okręgowego, książki oraz pamiątki związane z grodem Kopernika.

Na prawo od wejścia została wydzielona przestrzeń księgarni tematycznej. Na przeciwko wejścia do lokalu, w świetle przeszklenia dającego wgląd w ekspozycję sztuki średniowiecznej, umieszczony został ekran dotykowy pełniący funkcję samoobsługowego punktu informacyjnego online (kiosk multimedialny). Pomiędzy wejściem a kasą biletową powstała przestrzeń przechodnia, która została zagospodarowana w projekcie jako strefa pamiątek, drobnych przedmiotów promujących miasto Toruń oraz samo muzeum. I wreszcie po lewej stronie od wejścia znajduje się kasa, za którą ulokowane zostały dwa ekrany ledowe o przekątnej 55″ każdy, stanowiące formę bieżącej informacji o wystawach stałych i czasowych.

Całość została zaaranżowana w taki sposób, by wpasować się w zabytkową strukturę budynku, a swoją stylistyką nawiązywała do najważniejszych symboli miasta, m.in. Mikołaja Kopernika czy Twierdzy Toruń.

Po otwarciu Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego dwie dotychczasowe kasy Muzeum znajdujące się w Ratuszu Staromiejskim, tj. kasa główna przy pomniku Mikołaja Kopernika oraz kasa wejściowa tzw. kasa w przejeździe północnym zostały zlikwidowane.

Fot. Hubert Smolarek

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,851,160