Ostromecko otwiera swój Sztambuch – wpisz się do pałacowej księgi

Ostromecko otwiera swój Sztambuch – wpisz się do pałacowej księgi

Miejskie Centrum Kultury w BydgoszczySztambuch to słowo zaczerpnięte z języka niemieckiego, które zadomowiło się na dobre w naszym słowniku. To rodzaj pamiętnika, bardzo popularnego w XVII i XVIII wieku. Rodzinne sztambuchy były księgami, w których notowano ważne wydarzenia, ale też gromadzono portrety i fotografie oraz pamiątki z podróży. Do Sztambucha wpisywali się także goście i przyjaciele domu, którzy w ten sposób chcieli zapewnić o swojej sympatii, ale też pozostawić swój ślad w dziejach danej rodziny czy społeczności.

Sztambuchy to też niezwykle cenne źródło historyczne. A że pałace w Ostromecku są przepełnione historią, organizatorzy chcą, by współcześni mieszkańcy Bydgoszczy i regionu dopisali dalszą cześć dziejów tego niezwykłego miejsca, jakim jest Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku.

Ostromecko otwiera swoją współczesną wersję Sztambucha, zapraszając wszystkich gości do zaznaczenia swojej obecności w tym miejscu i wpisania się do wystawionego w hallu głównym Pałacu Nowego, albumu.

Więcej informacji TUTAJ

Fot. MCK w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016807