Ostatni tydzień, żeby odwiedzić Bydgoski Jarmark Świąteczny

Ostatni tydzień, żeby odwiedzić Bydgoski Jarmark Świąteczny

Jeszcze przez tydzień (do 22 grudnia br.) będziecie mieli okazję do zakupu świątecznych prezentów, spróbowania tradycyjnych potraw, dobrej zabawy i spędzenia czasu w magicznej atmosferze. W przedświątecznym pędzie warto znaleźć chwilę na beztroską zabawę w gronie rodziny i przyjaciół.

Od 18 listopada br. ulica Mostowa i Stary Rynek stały się centrum świątecznym. Spróbujecie aromatycznych wigilijnych potraw i wypieków. Popołudniami posłuchacie występów uzdolnionych artystów, którzy swoją muzyką wprowadzą Was w wyjątkowy, świąteczny nastrój. I tradycyjnie zrobicie sobie zdjęcie przy najpiękniejszych iluminacjach.

Podróż w świat baśni i kolorów

Najmłodszych skusi zapewne wesołe miasteczko zlokalizowane na placu Teatralnym. Jego największą atrakcją jest diabelski młyn, który wysokością sięga 33-metrów, ciuchcia dla dzieci i stuletnia karuzela wenecka o niepowtarzalnym klimacie Tegoroczny jarmark obfituje nie tylko w liczne atrakcje dla najmłodszych, bogatą ofertę gastronomiczną ale również w wiele świątecznych dekoracji, z którymi bardzo chętnie robicie sobie pamiątkowe, świąteczne zdjęcia.  Na odwiedzających jarmark czeka mnóstwo wyjątkowych rękodzielniczych skarbów. To miejsce, gdzie znajdziecie inspirację na prezenty dla bliskich – zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Szukacie czegoś wyjątkowego, co wywoła uśmiech na twarzy Waszych najbliższych? Jarmark to idealne miejsce, gdzie można znaleźć niepowtarzalne produkty, stworzone z sercem i pasją.

Przez cały weekend od godz. 15:00 aż do zamknięcia jarmarku, gościom pobyt umilą koncerty na żywo.  Na świątecznej scenie muzycznej w niedzielę (17.12) od godz. 15:00, wystąpią uczniowie Szkoły Muzycznej Yamaha prowadzonej przez Wiolettę i Adama Rzeplińskich. Tego samego dnia (17.12) pojawią się ostatni raz na tegorocznym jarmarku szczudlarze w świątecznych strojach.

Niespodziewani goście  na Bydgoskim Jarmarku Świątecznym
Na bydgoskim jarmarku dzieją się także rzeczy zaskakujące. W tym tygodniu (12.12) odwiedził go znany artysta Andrzej Piaseczny, który spontanicznie wskoczył na scenę i wsparł swoimi umiejętnościami bydgoszczankę Adę Rychwalską – uczestniczkę XII edycji “The Voice of Poland” śpiewając wspólnie kultowy utwór José Feliciano “Feliz Navidad”, szczegóły na profilu artysty.
Dawid Kwiatkowski przebrany za św. Mikołaja zasiadł w karocy na Starym Rynku i rozdawał bydgoszczanom prezenty. W stroju św. Mikołaja, z potężną białą brodą, był nie do poznania. – Ukryłem się pod wąsem i brodą, pojechałem do Bydgoszczy i chciałem rozdać coś więcej niż bilety na zbliżającą się trasę. Chciałem rozdać słowa o których zapominamy, a wciąż mają niewyobrażalnie wielką moc – napisał popularny wokalista na swoim profilu na Facebooku.

Jarmark czynny będzie codziennie do 22 grudnia, od godziny 13.00 do godziny 20.00, w piątki i w soboty do godziny 21.00. W najbliższy czwartek, 21 grudnia o godz. 17:00 – życzenia świąteczne mieszkańcom Bydgoszczy złoży Prezydent Miasta Rafał Bruski. W tym dniu odbędzie się również koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru Akademickiego UKW.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz. Mapa tegorocznego jarmarku znajduje się na stronie jarmark.bydgoszcz.pl

 

Fot. www.bydgoszcz.pl
Informacja: www.bydgoszcz.pl

15 grudnia 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7131384