Ostatni tydzień stycznia z e-Szkołą

Ostatni tydzień stycznia z e-Szkołą

Województwo Kujawsko-Pomorskie

Co ma większy wpływ na życie człowieka – racjonalne zachowania czy emocjonalne decyzje? Czym jest ruch harmoniczny? Jakie właściwości posiadają alkany? Co kryje się pod pojęciem organizmów zmodyfikowanych genetycznie? – odpowiedzi na te i wiele innych pytań przyniosą popołudniowe spotkania z Kujawsko-Pomorską Szkołą Internetową. Przedstawiamy plan zajęć w tym tygodniu. Lekcje kierujemy do uczniów szkół podstawowych i średnich.

– Nasza e-Szkoła zyskała dużą popularność. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych komentarzy i podziękowań, e-lekcje okazały się pomocą dla uczniów w przygotowaniach do matury i egzaminu ósmoklasisty. Od nowego roku szkolnego kontynuujemy projekt w trochę zmienionej formule. Wszystkich uczniów szkół podstawowych i średnich zapraszamy na wyrównawcze i dodatkowe popołudniowe lekcje online  – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Dzisiejsze (25 stycznia) spotkanie z naszą e-Szkołą rozpoczniemy lekcją języka polskiego, podczas której uczniowie zinterpretują wiersz Wisławy Szymborskiej i przeanalizują rozprawkę maturalną na temat „Co ma większy wpływ na życie człowieka – racjonalne zachowania czy emocjonalne decyzje?”. Humanistom polecamy także zajęcia o znaczeniu i funkcji formantów. W planie lekcja wiedzy o społeczeństwie poświęcona przekazom medialnym. Miłośnikom historii proponujemy opowieść o nowych nurtach politycznych na ziemiach polskich na przełomie XIX i XX wieku.

O słowotwórstwie w języku angielskim uczniowie dowiedzą się we wtorek (26 stycznia). Tego dnia zapraszamy także na zajęcia z historii poświęcone postępowi technicznemu i zmianom cywilizacyjnym. Tegorocznych maturzystów zachęcamy do obejrzenia lekcji powtórkowej z matematyki. Uczniowie dowiedzą jak rozwiązywać zadania zamknięte z funkcji kwadratowych, które mogą pojawić się na egzaminie dojrzałości na poziomie podstawowym.

Środowe popołudnie (27 stycznia) rozpoczniemy lekcją języka polskiego. Humaniści poznają środki stylistyczne oraz dowiedzą się, jak przeprowadzić analizę i interpretację utworu lirycznego. Zapraszamy również na zajęcia fizyki. Będzie to spotkanie z ruchem harmonicznym. W planie także zajęcia z geografii, których tematem będzie Ziemia we wszechświecie, oraz lekcja biologii poświęcona organizmom zmodyfikowanym genetycznie.

“Pielgrzym czy włóczęga? Pięć kroków przed podjęciem ważnej decyzji” – to temat czwartkowego (28 stycznia) spotkania z księdzem Dawidem Wasilewskim. Polecamy także lekcję matematyki, której tematem będą sumy algebraiczne i układ współrzędnych. Tego popołudnia zapraszamy na zajęcia z biologii  poświęcone relacjom między organizmami i lekcję języka niemieckiego, która będzie okazją, by poznać literaturę krajów niemieckiego obszaru językowego.

Na zakończenie szkolnego tygodnia, w piątek (29 stycznia) proponujemy zajęcia z fizyki (temat: ruch jednostajny prostoliniowy). W planie także lekcja chemii, uczniowie będą mieli okazję poznać właściwości alkanów. Zainteresowanych językiem angielskim zapraszamy na zajęcia, podczas których poznają stronę bierną oraz dowiedzą się, jak mówić o posiłkach i ich przygotowaniu.

Zajęcia można oglądać na czterech kanałach:

Wszystkie lekcje są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można do nich powracać także poza godzinami emisji. Zajęcia są tematycznie opisane i skatalogowane, dzięki czemu uczniowie mogą w łatwy sposób odnaleźć interesujące ich materiały. W biblioteczce e-Szkoły znalazły się osobno zebrane lekcje z poszczególnych przedmiotów, m.in. wychowania fizycznegoreligiimatematykibiologii i języka polskiego oraz zbiory filmów kierowanych do uczniów poszczególnych klas szkoły podstawowej i średniej, w tym specjalny blok dla ósmoklasistów i maturzystów. Są też katalogi grupujące zajęcia z przedmiotów humanistycznych ścisłych i przyrodniczych oraz języków obcych (niemieckiego i angielskiego).

Kujawsko-Pomorska Szkoła Internetowa rozpoczęła nadawanie w marcu ubiegłego roku. Projekt był odpowiedzią samorządu województwa na niezbędne ze względów epidemicznych zamknięcie placówek oświatowych. E-lekcje szybko zyskały dużą popularność, zajęcia online obejrzało ponad 2,5 miliona osób. Zainteresowanie, z jakim spotkała się nasza e-Szkoła sprawiło, że postanowiliśmy kontynuować projekt w wakacje. Przez całe lato transmitowaliśmy ciekawe zajęcia o różnorodnej tematyce, rozwijające zainteresowania i poszerzające wiedzę o naszym regionie. Od nowego roku szkolnego zmieniliśmy formułę e-Szkoły. Proponujemy lekcje popołudniowe, do nauki zapraszamy uczniów szkół podstawowych i średnich, którzy chcą rozwijać zainteresowania, poszerzać wiedzę zdobytą w szkole i dobrze przygotować się do klasówek i egzaminów.

Biuro Prasowe Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Filip Kowalkowski dla UMWKP

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181760

Skip to content