Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Wielość w jedności…”

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Wielość w jedności…”

Barbara Chojnacka – starszy kustosz, kierownik Działu Grafiki MOB i kurator oprowadzi zwiedzających po wystawie czasowej „Wielość w jedności. Offset, serigrafia, techniki cyfrowe i działania intermedialne w grafice polskiej”.

Jak podkreśla kurator wystawy, na tytułową wielość, zarówno w zakresie formalno-stylistycznym, tematycznym, jak i warsztatowym składają się dzieła wypożyczone z prestiżowych kolekcji muzeów i bibliotek, prace użyczone przez współcześnie tworzących artystów grafików oraz plansze ze zbiorów własnych Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy. Ekspozycja przybliża twórczość około 100 wybitnych artystów, reprezentujących najważniejsze środowiska graficzne. Wystawa została włączona do programu Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie. Oprowadzanie kuratorskie to doskonała okazja, by bliżej poznać historie zaprezentowanych dzieł i ich twórców oraz spojrzeć na aranżację wystawy okiem jej autora.

Serdecznie zapraszamy!

11 października 2018 r., godz. 17.00 Galeria Sztuki Nowoczesnej, ul. Mennica 8

Wydarzenie bez zapisów, w ramach biletu wstępu na wystawę.

Fot. Baner promujący wystawę „Wielość w jedności. Offset, serigrafia, techniki cyfrowe i działania intermedialne w grafice polskiej”

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6866999