Oprowadzania kuratorskie po „Galerii Malarstwa i Rzeźby Polskiej od końca XVIII do początku XXI wieku”

Oprowadzania kuratorskie po „Galerii Malarstwa i Rzeźby Polskiej od końca XVIII do początku XXI wieku”

Muzeum Okręgowe w ToruniuMuzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza serdecznie na oprowadzania kuratorskie po „Galerii Malarstwa i Rzeźby Polskiej od końca XVIII do początku XXI wieku” w Ratuszu Staromiejskimw piątki o godzinie 14.00. W przypadku nieobecności kustosza każdorazowo będziemy informować o zmianach w terminarzu spotkań.

Najbliższe potwierdzone terminy:

  • 16 i 23 lutego 2024 r.

Kustosz zbioru malarstwa i rzeźby polskiej – Anna Kroplewska-Gajewska w interesujący sposób opowie o dziełach sztuki w kontekście czasu, w którym powstały i w odniesieniu do ich reprezentacji w nurtach i stylach w sztuce. Ponadto unaoczni kompozycję dzieł zwracając szczególną uwagę na odczytanie intencji artystów.

Udział w oprowadzaniu kuratorskim po wystawie zawiera się w cenie biletu wstępu do muzeum.

____________

WAŻNA INFORMACJA: od 2 lutego 2024 r. nastąpił powrót i udostępnienie, czasowo wyłączonego fragmentu ekspozycji „Galerii malarstwa i rzeźby polskiej od końca XVIII do początku XXI w.” poświęconego sztuce polskiej od 1945 do 2010 r., prezentowanej w Ratuszu Staromiejskim na II piętrze (wschodnie skrzydło budynku).

Fot. Sylwester Ambroziak, Bez tytułu, 1998, brąz, odlew, wł. MOT, fot. Andrzej R. Skowroński

13 lutego 2024 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185055

Skip to content