Opowieści dla małych uszu

Opowieści dla małych uszu

Opowieści dla małych uszu

Poniedziałkowy poranek 20 maja br. okazał się dla przedszkolaków i uczniów SP prawdziwą literacką ucztą. Tego dnia w Saloniku Literacko-Artystycznym odbyło się spotkanie z Joanną Wachowiak – autorką książek dla dzieci. Pisarka od razu zaprosiła uczestników do czynnego udziału w spotkaniu. Najpierw było to odkrywanie ukrytych przedmiotów i nadawanie im znaczenia, później zajadanie andrutów i odgadywanie powstałych kształtów. Autorka ciekawie opowiadała o bohaterach swoich książek i początkach swojej pisarskiej drogi.  W ten sugestywny, a momentami zabawny sposób gość zachęcał uczestników do ćwiczenia wyobraźni, pamięci i oczywiście czytania książek.

Jako autorka książek dla dzieci Joanna Wachowiak zadebiutowała w 2013 roku tytułem „Opowiastki dla małych uszu”. Rok później „Historyjki dla małych uszu” zdobyły nagrodę jury konkursu organizowanego przez portal granice.pl i tytuł „Najlepszej książki na wiosnę” w kategorii utworów dla najmłodszych. W swoim dorobku pisarka ma jeszcze wiele innych tytułów również docenionych przez czytelników i w planach kolejne.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „DziałaMY – Czytamy!”, dofinansowanego ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7160333

Skip to content