Opowieść wigilijna na strychu w centrum miasta

Opowieść wigilijna na strychu w centrum miasta

Aktorki i aktorzy Teatru Polskiego przygotowali dla bydgoszczan świąteczną niespodziankę. W najbliższą sobotę (16.12) na strychu biblioteki przy Starym Rynku czytać będą “Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa. Bezpłatne wejściówki można odbierać od środy.

Na tydzień przed Świętami aktorzy i aktorki Teatru Polskiego przedstawią bydgoskiej publiczności adaptację ponadczasowej świątecznej powieści Charlesa Dickensa.

– Po raz kolejny pokazujemy, że teatr to nie tylko budynek przy al. Mickiewicza. Wychodzimy w miasto, choć z tym razem nie z przedstawieniem. Nasze aktorki i nasi aktorzy będą czytać “Opowieść wigilijną”. A czy jest do tego lepsze miejsce niż biblioteka? – mówi Aleksandra Rzęska, kierowniczka działu komunikacji TPB.

Już w najbliższą sobotę (16.12) o godz. 17.00 na strychu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Starym Rynku w świąteczny nastrój oraz pełen magii świat „Opowieści wigilijnej” wprowadzą widzów: Zhenia Doliak, Paweł L. Gilewski, Mirosław Guzowski, Marian Jaskulski, Damian Kwiatkowski i Dagmara Mrowiec-Matuszak. Czytanie wyreżyseruje Wojciech Faruga, a adaptację przygotuje Julia Holewińska.

Czytanie stworzone przez aktorów i aktorki TPB przeniesie widzów do wiktoriańskiego Londynu, gdzie chciwy Ebenezer Scrooge w noc poprzedzającą Boże Narodzenie przemierzy własną przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Spotkanie z duchami świąt bezpowrotnie zmieni bohatera, ucząc go ponownie o znaczeniu miłości, hojności, dobroci oraz wspólnoty. „Opowieść Wigilijna” to nie tylko klasyczna historia o nawróceniu, ale również przypomnienie, że prawdziwe bogactwo leży w sercu i w relacjach z innymi.

Partnerem wydarzenia jest Miasto Bydgoszcz.

Darmowe wejściówki na czytanie „Opowieści wigilijnej” można odebrać w kasie biletowej Teatru Polskiego w Bydgoszczy czynnej od środy do piątku w godz. 14:00-18:00.

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

13 grudnia 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181720

Skip to content