Opowiedzą, jak chronić środowisko

Opowiedzą, jak chronić środowisko

Lista uczestników

Problemy ochrony środowiska naturalnego stają się coraz ważniejszym elementem funkcjonowania naszego społeczeństwa. Każdego dnia dokonujemy wyborów, które mają wpływ na jakość otaczającej nas przyrody. Cel naszego konkursu to promowanie wśród najmłodszych postaw proekologicznych i wspierających ochronę środowiska – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Konkurs „Ekologiczny edukator szkolny” organizujemy w ramach projektu „Edukacja społeczności zamieszkujących obszary chronione województwa kujawsko-pomorskiego: Lubię tu być… na zielonym”. Wezmą w nim udział uczniowie 49 szkół podstawowych (klasy 4-7) z województwa kujawsko-pomorskiego. Uczestnicy rywalizacji zostali wyłonieni na podstawie opisów planowanych działań proekologicznych.

W ramach konkursu uczniowie przygotują projekt związany z ochroną środowiska i walorami przyrodniczymi obszarów chronionych województwa kujawsko-pomorskiego. Jego forma jest dowolna. Na realizację pracy konkursowej można otrzymać grant w wysokości 650 złotych. Pracę należy udokumentować, między innymi w formie filmu, reportażu, prezentacji czy wydawnictwa i złożyć do 30 maja.

Nagrodami dla 5 finalistów konkursu są rowery górskie. Klasa ucznia, który zwycięży w konkursie, wygra udział w „zielonej szkole”.

Beata Krzemińska
rzecznik Prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras
Źródło: http://www.kujawsko-pomorskie.pl/

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6866807