Opowiedz nam o swoich Dziadkach – konkurs dla dzieci

Opowiedz nam o swoich Dziadkach – konkurs dla dzieci

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy„O Babci – Bajeczce i Dziadku – Legendzie”, czyli opowieści niesamowite Najmłodszych Bydgoszczan o nieco Starszych Bohaterach

W oczach dziecka Babcia i Dziadek mogą być prawdziwymi bohaterami, którzy potrafią poradzić sobie z najbardziej nieprzewidywalnymi sytuacjami. Często są dla swoich wnuków postaciami o bajkowych wręcz przymiotach. Opowieści o ich przygodach nierzadko stają się rodzinnymi legendami, anegdotami, które pamięta się po latach ze wszystkimi szczegółami. Dziadkowie są po prostu najlepsi – gdy trzeba przytulą, pocieszą, nakarmią, wysłuchają, ale dają namówić się też na szalone zabawy – nie bacząc na wiek potrafią wcielić się w indiańskiego wodza, wróżkę czy kogokolwiek innego.

Na takie historie o Waszych Dziadkach czeka Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy – i ogłasza konkurs na najciekawsze opowieści, w których Babcia i Dziadek okazują się superbohaterami, autorytetami, mistrzami zaradności i mądrości.

Do konkursu MCK zaprasza najmłodszych, czyli dzieci przedszkolne i uczniów klas I-III. Historie można przesyłać w formie nagrań, filmików, podyktowanych i spisanych narracji dzieciIlustracje, dziecięce rysunki, dodatki – też oczywiście będą mile widziane.

Zbiórką prac zajmuje się Izabela Grochowska. Prace prosimy nadsyłać na adres: izabela.grochowska@mck-bydgoszcz.pl do poniedziałku, 18 stycznia.

Najlepsze opowieści zostaną nagrodzone.

Regulamin konkursu TUTAJ

Fot. MCK w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165214

Skip to content