Operowe kolędowanie

Operowe kolędowanie

Dobra wiadomość dla melomanów. I w tym roku, mimo pandemii, nie mogło zabraknąć koncertu kolęd. Wystarczyło zmienić scenę na… wirtualną. Opera Nova w Bydgoszczy i inne polskie teatry operowe kolędują w sieci.

Zaletą koncertu w sieci jest nieograniczona liczba wykonawców, stąd w operowym kolędowaniu wzięły udział zespoły Opery Nova, a także Opery Krakowskiej, Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Śląskiej w Bytomiu, Opery Wrocławskiej, Opery na Zamku w Szczecinie i Teatru Wielkiego w Poznaniu. Połączone nagrania tworzą muzyczna kartkę z życzeniami. W ten sposób teatry operowe dają znać, że pamiętają o swojej publiczności.

Bydgoska opera wykonała kolędę “Tryumfy Króla Niebieskiego” w opracowaniu Bohdana Jarmołowicza. W rolach głównych wystąpili: Jolanta Wagner (sopran) i Janusz Żak (bas), a także Chór i Orkiestra Opery Nova.

Poza „Tryumfami…” można posłuchać także takich kolęd i pastorałek, jak: „Przybieżeli do Betlejem”, „Z narodzenia Pana”, „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu”, „Bóg się rodzi” i „Bracia, patrzcie jeno”.

Koncert do obejrzenia i posłuchania na kanale YouTube: TUTAJ

Informacja: www.bydgoszcz.pl
Fot. www.bydgoszcz.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164384

Skip to content