Online o(w) Kosmosie – konferencja

Online o(w) Kosmosie – konferencja

Centrum Nauki Kopernik logo     

Odkrywaj tajemnice kosmosu i inspiruj się, by wprowadzać je do swoich zajęć edukacyjnych!

Centrum Nauki Kopernik i ESERO POLSKA zapraszają wszystkie osoby zajmujące się edukacją (niezależnie od doświadczenia w tej „kosmicznej” sferze) i mające w swoim sercu specjalne miejsce na tematykę kosmiczną, na konferencję Kosmos w Szkole 2020!

Konferencja „Kosmos w Szkole” to coroczne spotkanie będące unikalną przestrzenią do wymiany doświadczeń w zakresie popularyzacji nauki pomiędzy Europejską Agencją Kosmiczną a polskimi edukatorami i edukatorkami.

W tym roku konferencja odbędzie się online w dniach 19 – 29 października, a różnorodne formaty wypełnią chłodne, październikowe wieczory kosmicznymi inspiracjami oraz rozmowami z ekspertami i ekspertkami zajmującymi się astrofizyką czy technologiami kosmicznymi na co dzień.

W trakcie wydarzenia prowadzący dzielą się z uczestnikami materiałami i pomysłami, mającymi służyć jako pomoce do prowadzenia zajęć szkolnych. Nie trzeba być specjalistą w wykorzystywaniu wątków kosmicznych na zajęciach, żeby wynieść z konferencji coś dla siebie. Organizatorzy wprowadzają różnorodną tematykę, a przeprowadzane aktywności mają poprowadzić uczestników do własnych pomysłów na wzbogacenie zajęć.

Tegoroczna edycja konferencji to podróż w ramach dwóch odrębnych linii tematycznych: „Kosmos z Ziemi” oraz „Ziemia z Kosmosu”.

 

 

Udział w konferencji online jest bezpłatny, jednak na warsztaty wymagana jest rejestracja.

Szczegółowe informacje na stronie organizatora

 

Źródło: esero.kopernik.org.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016788