Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego CODA – trwają zapisy

Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego CODA – trwają zapisy

logockbrowarb Włocławek

Konfrontacje mają charakter konkursowy, na scenie zaprezentują się zespoły taneczne oraz teatry tańca. Do 15 maja 2022 r. trwa nabór zgłoszeń. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: dzieci, młodzież i dorośli.

Od 2015 roku wydarzenie cieszy się dużym zainteresowaniem oraz uznaniem w środowisku tanecznym. Co roku do Włocławka przyjeżdżają tancerze i choreografowie z różnych stron Polski, doceniając możliwość zaprezentowania się na scenie z profesjonalnym oświetleniem i nagłośnieniem w zabytkowym Browarze B.

Uczestników oceniać będą specjaliści w dziedzinie tańca: pedagodzy, choreografowie i tancerze ze znaczącym w środowisku tanecznym doświadczeniem. Od początku związany jest z konkursem Jacek Przybyłowicz, wybitny pedagog i choreograf, współpracujący z zespołami i teatrami tańca na całym świecie. Jury oceniać będzie umiejętność opowiedzenia historii poprzez taniec, technikę wykonania, ogólny wyraz artystyczny, a także dobór muzyki i kostiumów.

Konfrontacje skupiają tancerzy, którzy nie boją się wyzwań, którzy poprzez taniec wyrażają emocje, a także poruszają ważne społecznie, czasami kontrowersyjne tematy. CODA daje nie tylko możliwość pokazania talentu młodych ludzi, ale także tych dojrzałych, doświadczonych tancerzy.

Pełna informacja na ten temat: ckbrowarb.pl.

 

Źródło: wloclawek.eu

28 kwietnia 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7185674

Skip to content