Ogólnopolski turniej osób niewidomych i słabowidzących w bowlingu

Ogólnopolski turniej osób niewidomych i słabowidzących w bowlingu

Włocławsko-Brodnicki Klub Sportowy Niewidomych i Słabowidzących „Pionek” zorganizował po raz trzeci ogólnopolski turniej bowlingowy. Tym razem areną zmagań jest klub „Piwnica” na Międzyosiedlowym Basenie Miejskim przy ul. Wysokiej we Włocławku.

10 lipca 2020 r. o godz. 10.45 w amfiteatrze na Słodowie nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju.

11 lipca 2020 r. o godz. 17.30 w Hotelu Aleksander odbędzie się zakończenie imprezy wraz z wręczeniem pucharów oraz nagród.

Sportowcy niewidomi i niedowidzący mogą rywalizować w kręgle za pomocą jednej z dwóch metod adaptacyjnych: prowadzenia wzrokowego lub prowadnicy.

W zmaganiach bierze udział niemal 80 zawodników niewidomych i słabowidzących z 18 klubów z całej Polski. Sportowcy będą rywalizować w trzech kategoriach sportowych: B1 – całkowicie niewidomi, B2 – o mocno ograniczonej ostrości i zawężonym polu widzenia, B3 – o ograniczonej ostrości i zawężonym polu widzenia w mniejszym stopniu w podziale na grupy kobiet i mężczyzn. Wśród nich: członkowie Kadry Narodowej oraz Mistrzowie Polski, Europy i Świata.

Źródło: www.wloclawek.pl

Graf. Pixabay

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6883001