Ogólnopolski Konkurs „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

Żołnierze wyklęci

Ogólnopolski Konkurs „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

Ruszyła VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Cele Konkursu:

  1. Upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych (1 marca 2019).
  2. Upowszechnianie wśród uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wiedzy o żołnierzach Wojska Polskiego, którzy walczyli o niepodległość Polski po II wojnie światowej.
  3. Upowszechnianie wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej, regionalnej oraz kształtowania postaw obywatelskich i patriotycznych.
  4. Wdrażanie uczniów do samokształcenia, rozbudzenie zainteresowań i rozwijanie uzdolnień uczniów.
  5. Kształtowanie postaw patriotycznych młodzieży poprzez propagowanie i pogłębianie wiedzy o działalności drugiej konspiracji w latach 1944-1963.
  6. Kultywowanie wartości, ideałów i postaw żołnierzy Polskiego Państwa Podziemnego walczących o suwerenną Polskę po zakończeniu II wojny światowej.
  7. Wzbogacenie wiedzy historycznej o nieznane wcześniej treści na temat Żołnierzy Wyklętych (niepublikowane wspomnienia, zdjęcia i pamiątki rodzinne).

Prace konkursowe z całej Polski i z zagranicy należy przesyłać na adres: Fundacja im. Kazimierza Wielkiego, ul. Kurantowa 4/130, 20-836 Lublin, tel.: 730-363-355, z dopiskiem „Konkurs Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Uroczyste podsumowanie ogólnopolskiego Konkursu; wyłonienie najlepszych prac i wręczenie nagród odbędzie się w Lublinie w okolicach dnia 8 kwietnia 2019 roku.

Kontakt w sprawach organizacyjnych: 730-363-355

Prace konkursowe należy przesyłać do 1 marca 2019 roku na adres organizatora.

Szczegółowe informacje TUTAJ

Żołnierze Wyklęci

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7013552