Ogólnopolski konkurs o Janie Ignacym Paderewskim

Ogólnopolski konkurs o Janie Ignacym Paderewskim

Minister Edukacji i Nauki logo

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza do udziału w konkursie „Ignacy Jan Paderewski – pianista wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury”.

W przedsięwzięciu mogą uczestniczyć uczniowie ze szkół podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych, a także ze szkół polskich za granicą. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 20 stycznia 2021 r. Informacje o udziale w konkursie przekazuje dyrektor szkoły, który zgłasza ucznia do konkretnej kategorii (może zgłosić udział do więcej niż jednej).

Celem konkursu jest przybliżenie młodym ludziom sylwetki Ignacego Jana Paderewskiego oraz popularyzowanie jego twórczości.

Organizatorami przedsięwzięcia są Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w Warszawie. Patronat nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

Więcej informacji: strona internetowa MEN, Kuratorium Oświaty w Poznaniu

Fot. MEN

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039561