Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Śladami Leona Wyczółkowskiego” – wernisaż wraz z rozdaniem nagród

Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny „Śladami Leona Wyczółkowskiego” – wernisaż wraz z rozdaniem nagród

XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Śladami Leona Wyczółkowskiego” dobiegła końca. W konkursie wzięło udział 142 uczestników. Łącznie nadesłano 471 prac. Tematem, z którym zmierzyli się fotograficy-amatorzy, byli ludzie.

Leona Wyczółkowskiego inspirowali przyjaciele, osoby, które spotykał na swej drodze, ale również te, których nie miał przyjemności poznać osobiście. Artysta zajmował się człowiekiem jako samodzielnie występującym, ale bezimiennym studium, tworząc typy ludowe, układając postaci w grupy, tworząc sceny rodzajowe.

Jak temat przedstawili uczestnicy konkursu? Odpowiedź poznamy na wernisażu wystawy, połączonym z rozdaniem nagród, który odbędzie się w Spichrzach nad Brdą 20 stycznia 2018 roku o godz.12.00, wstęp wolny.

Wystawę będzie można oglądać do 18 lutego 2018 roku.

Konkurs przebiegał pod patronatem Marszałka i Wojewody Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

Pełna lista laureatów: http://muzeum.bydgoszcz.pl/aktualnosci/2,9075,0,0,Znamy-juz-laureatow

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016733