Ogólnopolski konkurs “Ekobezpieczni” dla uczniów

Ogólnopolski konkurs “Ekobezpieczni” dla uczniów

Bank Zachodni WBK – członek Partnerstwa Dla Bezpieczeństwa Drogowego – realizuje projekt „Jak Jeździsz”, który m.in. przypomina i systematyzuje wiedzę w zakresie bezpiecznego i przepisowego poruszania się pojazdami. Celem organizowanego w tym roku konkursu dla uczniów jest zwrócenie uwagi opinii publicznej na potrzebę poszerzania wiedzy o prawidłowym zachowaniu na drodze oraz wpływie, jaki wywieramy na środowisko i lokalną społeczność.

Konkurs plastyczny adresowany jest do uczniów klas I–III, a konkurs filmowy – do uczniów klas IV-VI.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody. W ramach konkursu plastycznego w zwycięskiej szkole stanie mobilne miasteczko ruchu drogowego. Nagrodą główną w konkursie filmowym jest pełen edukacyjnych atrakcji dzień z projektem „Jak Jeździsz” i ambasadorem akcji – Kubą Giermaziakiem zorganizowany na terenie placówki. Autorzy najlepszych prac otrzymają przydatne i proekologiczne akcesoria, a uczestnicy konkursu zeszyty ze wskazówkami, jak bezpiecznie i z poszanowaniem środowiska pokonać drogę do szkoły.

Uzupełnieniem działań edukacyjnych będzie lekcja wychowawcza z Kubą Giermaziakiem w formie filmu wideo do pobrania ze strony internetowej akcji „EKOBEZPIECZNI”.

Zgłoszenia w konkursie należy przesyłać za pomocą formularza dostępnego
na stronie www.jakjezdzisz.pl/ekobezpieczni do 15 maja 2018 roku.

Między 18 maja a 17 czerwca internauci będą głosowali na najbardziej kreatywne prace. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 21 czerwca 2018 roku.

Szczegóły informacji o konkursie oraz regulamin na stronie organizatora.

 

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163758

Skip to content