Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Rodzinie

28 lutego 2019 roku w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy odbył się etap wojewódzki Olimpiady Wiedzy o Rodzinie (III edycja), która w roku szkolnym 2018/2019  przebiegała pod hasłem Rodzina – tu wszystko się zaczyna. Organizatorem ogólnopolskiej  olimpiady jest Wydział Teologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego (Kierunek kształcenia – Nauki o Rodzinie) w Olsztynie. Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Celem olimpiady jest promowanie wartości małżeńskich i rodzinnych, kształtowanie postaw dobrego i refleksyjnego małżonka  oraz podnoszenie świadomości i wiedzy prawnej dotyczącej małżeństwa i rodziny.

W roku szkolnym 2018/2019 zgłosiło się 11 szkół ponadgimnazjalnych (110 uczniów – 55 zespołów) z Bydgoszczy, Inowrocławia, Strzelna, Torunia i Włocławka. Do II etap Olimpiady zakwalifikowały się 4 zespoły z 4 szkół ponadgimnazjalnych: Zespół Szkół  UMK Gimnazjum i Liceum Akademickie w Toruniu, Zespół Szkół w Strzelnie, Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy
i I Liceum im. Jana Kasprowicza z Oddziałami Dwujęzycznymi w Inowrocławiu.

W skład Komitetu Okręgowego w województwie kujawsko-pomorskim wchodzą Ilona Zduńczuk – przewodnicząca (KPCEN w Bydgoszczy), Urszula Feit – sekretarz   (Zespół Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Bydgoszczy) i Bożena Klimczewska – członek (Zespół Szkół nr 16 w Bydgoszczy).
Zespól rekomendowany przez Komitet Okręgowy to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Strzelnie:  Dominika Parada i Aleksander Nyga. Będą reprezentowali województwo kujawsko-pomorskie na etapie centralnym, 11 kwietnia 2019 roku na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.

Oprac. Ilona Zduńczuk

Zdj. Jan Szczepańczyk

Fot. główna: II etap OWoR w Bydgoszczy

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165150

Skip to content