Ogólnopolska akcja “Butelki życia”

Ogólnopolska akcja “Butelki życia”

Fundacja ekologiczna ARKA zaprasza do ogólnopolskiej akcji “Butelki życia”. Akcja organizowana jest w ramach programu aktywnej edukacji ekologicznej ZIELONA RĘKA, w którym uczestniczy już ponad 500 tysięcy osób. Dla szkół zostaną przygotowane materiały edukacyjne, scenariusze lekcji tematycznych o poszanowaniu zasobów wodnych, propozycje działań. W oparciu o te materiały w szkołach w całej Polsce podejmowane będą różnorodne działania, z których relacje będą umieszczane na Mapie Aktywności Ekologicznej na stronie programu ZIELONA RĘKA.

Na stronie Fundacji znaleźć można zaproszenie oraz informacje o akcji.

Zbierz w swoim domu wodę (z porannej toalety, mycia warzyw czy naczyń, ale środkami ekologicznymi itd.), przelej ją do butelki/ butelek i podlej wybraną przez siebie roślinę. Możesz wybrać i podlewać jedno drzewo w mijanym przez ciebie parku, którym zaopiekujesz się w czasie suszy.

To proste działanie uczy nas szacunki do wody, bez której przecież nie ma życia. Stąd nazwa naszej akcji. Możemy także opiekując się wybranym przez siebie drzewem, krzewem doświadczyć głębokich zmian w naszym stosunku do otaczającej przyrody. Praktycznie każdego lata wykorzystuję wodę szarą do podlewania naszego ogrodu. Pomimo, iż gromadzimy deszczówkę w trzech zbiornikach to i tak są momenty, że jej brakuje –  wyjaśnia Wojciech Owczarz, prezes ARKI.

Zapraszamy na fanpage Zielonej Ręki. W komentarzu pod specjalnym postem dodaj zdjęcia podlewanych prze siebie roślin.  Napisz także jak oszczędzasz wodę na co dzień. Najciekawsze relacje nagrodzimy torbami z grafiką akcji, w których później możecie nosić swoje Butelki Życia.

Partnerami programu Zielona Ręka są: Grupa Kęty, Aluprof, CBRE, Galeria Sfera, Miasto Bielsko-Biała oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Katowicach.

Źródło: www.fundacjaarka.pl

Fot. Logo akcji zaprojektowane bro bono przez Małgorzatę Rozenau (rozenau.blogspot.com)

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163720

Skip to content